Мангушська Районна Державна Адміністрація

Донецька область, Мангушський район

З історії архівної справи у Мангушському районі

Архівний відділ Мангушської райдержадміністрації

Історична довідка

Згідно з документами державного архіву Донецької області, Мангушський архів, який підпорядкувався Наркомату внутрішніх справ, зазначено в архівній мережі Донецької області з травня 1945 року.

 

У 1946 році у зв’язку з перейменуванням центру району – села  Мангуш у село Першотравневе, Мангушського району – на Першотравневий, архів змінив назву на Першотравневий.

 

Вперше до Першотравневого архіву на зберігання  надійшли документи у лютому 1948 року – 24 фонди, 559 од.зб. Станом  на  01  січня  1950 року в архіві зберігалося 91 фонд, 2175 од.зб.

У червні 1960 року у зв’язку з виведенням архівних установ з підпорядкування МВС районний архів перейшов у відання Першотравневої районної ради депутатів трудящих і змінив назву на державний архів виконкому Першотравневої районної ради.

 

У зв’язку з укрупненням районів, Першотравневий район ліквідовано. До 1966 р. територія району входила до складу Володарського району. Документи ліквідованого Першотравневого райархіву надійшли на зберігання до Володарського райархіву.

 

У 1966 р. зі створенням Першотравневого району діяльність райархіву відновлено.

У 1993-1994 рр. державний районний архів входив до складу Першотравневої райдержадміністрації, у 1994-1995 рр. – до складу виконкому Першотравневої ради народних депутатів, з липня 1995 р. входить до складу Першотравневої райдержадміністрації.

 

У 1998 р. державний районний архів перейменовано в архівний відділ Першотравневої райдержадміністрації.

На базі архівного відділу Першотравневої райдержадміністрації та Першотравневого трудового архіву 20.06.2008 проведено обласний семінар з теми «Взаємодія органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з архівними установами у вирішенні питань розвитку архівної справи у Першотравневому районі».

 

У 2008 р. архівний відділ відвідав голова Державного комітету архівів України Удод Олександр Андрійович, який відзначив високий рівень організації роботи архіву.

 

Протягом 2009-2012 років архівний відділ райдержадміністрації визначався переможцем обласного конкурсу «Приязна архівна установа».

 

У 2012 р. архівний відділ одержав статус юридичної особи.

 

На виконання Постанови Верховної Ради України від 19.05.2016 № 1377- VІІІ Першотравневий район Донецької області перейменовано на Мангушський.

 

Розпорядженням голови Першотравневої райдержадміністрації від 16.06.2016 року № 179 «Про Регламент роботи Мангушської районної державної адміністрації райдержадміністрації» змінено назву Першотравневої райдержадміністрації на Мангушську райдержадміністрацію.

 

Відповідно до розпорядження голови Мангушської райдержадміністрації від 14.07.2016 № 228 «Про затвердження Положення про архівний відділ Мангушської райдержадміністрації», архівний відділ Першотравневої районної державної адміністрації перейменовано на архівний відділ Мангушської районної державної адміністрації та затверджено нове положення про відділ.

Розпорядженням Мангушського селищного голови від 18.12.2015 № 39 вулиця Леніна перейменована на проспект Миру, у зв’язку з чим змінено юридичну адресу архівного відділу.

 

Відповідно до зазначених змін 07.09.2016 архівний відділ Першотравневої райдержадміністрації внесено до ЄДРПОУ як архівний відділ Мангушської райдержадміністрації із зміненою юридичною адресою.

 

Враховуючи складну ситуацію в організації роботи експертно-перевірної комісії держархіву області після переміщення у 2014 р. до м. Костянтинівки через проведення АТО, з квітня 2015 р. на базі архівного відділу Першотравневої райдержадміністрації почало функціонувати відділення експертно-перевірної комісії держархіву області, на якому розглядаються роботи, надані архівними установами південного регіону.

 

Штат архіву

Начальник архівного відділу райдержадміністрації, Головний спеціаліст архівного відділу, Спеціаліст архівного відділу

 

Керівники архіву:

1944                    Аврамова Галина Іванівна

1945 – 1947        Полкан Жанна Михайлівна

1947 – 1951        Алакозова Ольга Георгіївна

1951 – 1962        Алімова Ірина Вікторівна

1967 – 1981        Єфимова Клавдія Олександрівна

1981 – 1987        Пальчик Людмила Павлівна

1987 – 1996        Чеснюк Марія Василівна

1996 – 2001        Пальчик Людмила Павлівна

2001                    Кудрявцева Марина Георгіївна

Обсяг фондів

42 фонди, 5819 од. зб. управлінської документації за 1943-2016 рр.

 

Архівний відділ зберігає документи ХХ початку ХХ1 століття, які відображають політичний і соціально-економічний розвиток Першотравневого району.

 

У  фондах виконкомів районної ради,  сільських та селищних рад відклалися  документи з 1992  по  2007  рр.,  у яких висвітлюється  процес соціалістичного будівництва на території району та початок періоду незалежності.

 

Відомості про розвиток сільського господарства Мангушського району, період його реформування протягом 1944-2003 рр. містяться у фондах управління сільського господарства та сільгосппідприємств.

 

Документи фондів культури, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту містять відомості про культурно-просвітницьку роботу, охорону пам’яток історії та культури, лікувально-профілактичну допомогу населенню, розвиток фізичної культури і спорту в районі.

 

Начальник архівного відділу Кудрявцева М.Г. займається широкою пропагандою архівної справи в районі. Нею підготовлені публікації з історії району, архівного відділу в журналі «Архівний літопис Донбасу» та місцевій газеті, виставки архівних документів. Активно використовує веб-сайт райдержадміністрації в популяризації документів архівних документів, висвітленні позитивних та проблемних питань в організації роботи архіву.

 

За плідну працю, значні професійні здобутки, сумлінне виконання посадових обов’язків Кудрявцева М.Г. нагороджена Почесною грамотою Донецької державної обласної адміністрації, Подякою Донецької обласної державної адміністрації, Подякою Державного комітету архівів України, Почесною грамотою Державного архіву Донецької області, грамотою Першотравневої районної державної адміністрації.

Голова Державного комітету архівів України Удод О. А., директор держархіву Донецької області Буценко Н. Д. в листопаді  2008 року відвідали архівний відділ Першотравневої райдержадміністрації та Першотравневий районний трудовий архів

 

Обласний семінар з теми «Взаємодія органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з архівними установами у вирішенні питань розвитку архівної справи у Першотравневому районі» (20.06.2008)

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора