Донецька область, Першотравневий район

Відбір документів для знищення

Працівнику, відповідальному за діловодство, на початку нового діловодного року необхідно приділити увагу документам і справам тимчасового зберігання, з метою відбору таких документів (справ) для знищення. Це, як правило, справи зі строком зберігання 1 рік, 3 роки та 5 років. У результаті відбору документів (справ), строки зберігання яких закінчилися, складають акт про вилучення для знищення документів (справ), не внесених до Національного архівного фонду. Справи включають у цей акт, якщо передбачений для них строк зберігання закінчився  до 1 січня року, в якому саме складено акт. Наприклад, в акт, який буде складено після 1 січня 2019 року можуть бути включені справи, закінчені у поточному діловодстві: з трирічним строком зберігання - в 2015 році, а з п’ятирічним строком зберігання - у 2013 році.

Знищення документів проводять після схвалення акта архівною установою та затвердження керівником установи, якщо практична потреба в цих документах відпала.