A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Мангушська Районна Державна Адміністрація
Донецька область, Першотравневий район

Протокол комісії ТЕБ та НС від 24.10.2019

Голова районної комісії з питань    техногенно-екологічної безпеки  та надзвичайних  ситуацій,

в.о. голови райдержадміністрації

________________В.І.Дорогань

«24» жовтня 2019 р.

 

ПРОТОКОЛ № 15

засідання районної комісії з питань техногенно– екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

 

від 24.10.2019 р.                                                                 Мангушська РДА

о 10.00 годині

 

Головував: в.о. голови райдержадміністрації, голова районної комісії з питань техногено – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дорогань Володимир Ілліч

 

ПРИСУТНІ:  члени комісії ( за окремим списком).

 

ЗАПРОШЕННІ: сільські, селищні голови, керівники підприємств, організацій та установ району (за окремим списком).

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

       1. Про  підсумки купального сезону у літній період 2019 року щодо визначення, обліку селищними, сільськими радами місць купання людей їх обладнанням для забезпечення безпеки відпочиваючих.

 

      2. Про підготовку до запобігання надзвичайним ситуаціям(далі НС) у разі різкої зміни погодних умов або виникнення НС  техногенного і природного характеру в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. 

 

      3. Про корегування паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій Мангушського району.

 

    4. Про затвердження переліку сил спеціалізованих служб цивільного захисту району .

 

СЛУХАЛИ:

 

       1. Про  підсумки купального сезону у літній період 2019 року щодо визначення, обліку селищними, сільськими радами місць купання людей їх обладнанням для забезпечення безпеки відпочиваючих

Інформує:

Шашкін С.С.

 

-

 Т.в.о. заступника начальника 25 ДПРЗ з запобігання надзвичайним ситуаціям

 

       З початку 2019 року в Мангушському районі на водних об’єктах загинули 2 людини. Врятовано -1 людина.  В літній оздоровчий період 2019 року в Мангушському  районі функціонувало 32 рятувальний поста( на 1 рятувальний пост більше ніж 2018 році), на яких несли чергування 92 матроса- рятувальника (на 25 матросів-рятувальників більше ніж в 2018 році), 54 з яких пройшли навчання на курсах невідкладної медичної допомоги.

Аварійно-рятувальними службами, а саме:

1.АРЗ СП ГУ ДСНС України у Донецькій області;

2.КСАРС №7 Донецької обласної державної адміністрації,

було обстежено та очищено 51 акваторія місць масового відпочинку на водних об’єктах( на 5 акваторій більш ніж в 2018 році), складено 39 договорів на постійне обслуговування  місць масового відпочинку на водних об’єктах.

          Протокольним рішенням районної комісією ТЕБтаНС було визначено 188 місць масового відпочинку людей на водних об'єктах Мангушського району в тому числі 3 місця масового відпочинку загального користування ( 2  на території Ялтинської селищної раді: Ялтинський центральний пляж, Юр'ївський центральний пляж, та 1 пляж на території Урзуфської селищної ради: Урзуфський центральний пляж). З 3 визначених місць масового відпочинку на водних об'єктах, які належать селищним радам, жодний не обладнано рятувальним постом та не забезпечено рятувальниками.         

      З метою здійснення контролю за охороною життя людей на водних об’єктах та надання допомоги потерпілим на воді, с початку 2019 року співробітниками 25 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Донецькій області  з метою попередження загибелі людей на водних об'єктах Мангушського району було проведено 29 рейдів по місцям масового відпочинку на водних об'єктах району. Висвітлено в засобах масової інформації, а саме: надруковано інформації в районній газеті“Сельской  нови” - 2 статті, на сторінці у Facebook опубліковано 13 статей.

 

За результатами доповідей та з урахуванням обговорення Комісією вирішено:

          Ялтинському селищному голові, Мелекінському, Урзуфському сільським головам.

    До початку купального сезону 2020 року виконати заходи з:

-  обладнання місць масового відпочинку на водних об'єктах рятувальними постами та  забезпечення їх рятувальним майном, згідно розрахунку, та матросами-рятувальниками;

- навчання  матросів-рятувальників наданню невідкладної медичної допомоги потерпілим на воді та обов'язкове страхування  матросів-рятувальників;

- обладнання інформаційних стендів в місцях масового відпочинку людей на водних об'єктах;

- забезпечення акваторій місць масового відпочинку буями;

- встановлення щитиів з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!» в місцях, заборонених для купання, а небезпечні місця акваторії позначено віхами або червоними буями з написом «НЕБЕЗПЕЧНО!».

- встановлення  інформаційних щитів « КУПАННЯ ЗАБОРОНЕНО!»  в місцях які не визначені як місця масового відпочинку людей на водних об'єктах та в місцях заборонених для купання,;

- встановлення  інформаційні щитів «ТЕХНІЧНА ЗОНА. КУПАННЯ ЗАБОРОНЕНО!» та буйкових огороджень в місцях розташування прокатних пунктів;

- обладнання місць масового відпочинку загального користування рятувальними постами та забезпеченню рятувальниками.

                                                                                                         Термін: до

                                                                                                         06.05.2020

       Відділу містобудування, архітектури та питань житлово-комунального господарства райдержадміністрації:

 

       Організувати проведення наради з селищними, сільськими головами щодо підготовки до купального сезону 2020 року.

                                                                                                            Термін: до

                                                                                                            06.11.2019

 

 2. Про підготовку до запобігання надзвичайним ситуаціям(далі НС) у разі різкої зміни погодних умов або виникнення НС  техногенного і природного характеру в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. 

Інформує:

Борлов В.В.

 

-

Начальник 25 ДПРЗ

 

         Виникнення НС, що мали місце в осінньо-зимовий період останніх років в Мангушському районі, це снігові замети автомобільних доріг, зупинка автомобільного транспорту на дорогах, знеструмлення населених пунктів та об”єктів району.

Необхідно розробити заходи щодо попередження НС на найбільш уразливих об'єктах і системах життєзабезпечення населення, поповнення резерву матеріальних засобів для ліквідації аварій, забезпечення сталої роботи систем оповіщення та підвищення готовності аварійно-рятувальних і ремонтно-відновлювальних формувань до дій в осінньо-зимовий період.

         Важливим значенням є порядок обміну інформацією та обліку постраждалих, зокрема: КП Мангушська ЦРБ; з підрозділом Національної поліції, автодор, Мангушським РЕМ та з іншими службами взаємодії згідно з НС що виникає.

В 25 ДПРЗ розроблено  плани реагування та плани взаємодії при виникненні надзвичайних ситуацій та аварій, характерних для осінньо-зимового періоду, в першу чергу при аваріях в системах життєзабезпечення (енерго-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення), важливих об'єктах господарського комплексу, автомобільного, комунального транспорту і транспортних сполучен.

         План реагування при припиненні руху автомобільного транспорту в наслідок впливу стихійного природного явища (снігопад, ожеледь, снігові замети, хуртовина)

         План реагування при виникненні аварій в системах житезабезпечення.

Розроблено 9 інструкцій взаємодії із службами цивільного захисту в Мангушському районі у разі виникнення НС і небезпечних подій.

         В загоні визначено склад оперативної групи щодо забезпечення постійного моніторингу погодних умов і прогнозування можливих НС, характерних для осінньо-зимового періоду, уточнено порядок інформування органів влади, підприємств (установ, організацій) та населення про ускладнення гідрометеорологічної обстановки, прогноз її розвитку та заходи щодо попередження НС.

Необхідно визначити районний персональний склад штабу з ліквідації наслідків НС.

         З урахуванням погодних умов у зимові періоди попередніх років, вношу пропозиції щодо місця відстою транспорту у разі утворення транспортних заторів на автодорогах, можливістю обігріву людей та надання гарячих напоїв (чай, кава тощо)а саме - АЗС ОККО.

         В загоні створюється резерв паливно-мастильних матеріалів для забезпечення реагування на НС в осінньо-зимовий період.

У разі виникнення НС в зимовий період в загоні буде залучатися 4 одиниці техніки з них 2 одиниці підвищеної прохідності та 20 чоловік особового складу, 20 осіб резерву.   

         На сьогоднішній день необхідно розглядати питання щодо готовність сил та засобів до реагування на НС на об'єктах життєзабезпечення населення, енергетики, транспорту та зв'язку, водних об'єктах.

         Для успішного виконання завдань за призначенням 25 ДПРЗ службі водопостачання та власникам протипожежного водопостачання необхідно проводити постійне очищення у період осінньо-зимового періоду від снігу та льоду люків колодязів пожежних гідрантів та водойм, під'їзних шляхів до них.

         Протягом жовтня-листопада 2019 року необхідно провести командно-штабні тренуваннях (навчання) з питань організації управління та виконання завдань у разі виникнення надзвичайних ситуацій і небезпечних подій, характерних для осінньо-зимового періоду.

         У разі екстремального зниження температури повітря, з метою попередження випадків переохолодження людей, надання допомоги населенню, у першу чергу малозахищеним верствам в загоні створено 2 стаціонарних пункта обігріву.

Необхідно визначити місця для завчасної підготовки стаціонарних пунктів обігріву на об'єктах району.

          

        За результатами доповідей та з урахуванням обговорення Комісією вирішено:

      25 ДПРЗ:

            1. Визначити склад оперативної групи  для забезпечення управління та координації дій сил і засобів на період суттєвого погіршення погодних умов.

         2. Підготувати сили та засоби до реагування на НС, а з урахуванням погіршення оперативної обстановки передбачити їх переведення у режим підвищеної готовності.

         3. Створити необхідний резерв паливно-мастильних матеріалів для забезпечення реагування на НС в осінньо-зимовий період.

           4. Порядок обміну інформацією та обліку постраждалих, зокрема: з закладами охорони здоров'я - від переохолодження; з підрозділами Національної поліції - внаслідок пожеж.

          5.  Підготувати намет УСБ-56 для використання в якості пункту обігріву у разі необхідності.

                                                                                                 Термін: до      

                                                                                                06.11.2019                                                                                                 

     Селищним, сільським головам:

           -  забезпечити цілодобову стабільну роботу аварійних служб та роботу житлово-комунальних об'єктів протягом опалювального періоду 2018-2019 років.

           - забезпечити цілодобову роботу стаціонарних пунктів обігріву в населених пунктах та облаштувати їх інформаційними табличками та покажчиками маршруту.

            ­-  укласти з керівниками фермерських господарств договори щодо закріплення за ними вулиць, шляхів та виділення потрібної для цього техніки.

                                                                                                         Термін: до

                                                                                                         06.11.2019

            - відпрацювати порядок взаємодії із службами цивільного захисту в Мангушському районі у разі виникнення НС і небезпечних подій в осінньо-зимовий період та персональний склад штабів з ліквідації наслідків НС;

         - передбачити забезпечення постійного моніторингу погодних умов і прогнозування можливих НС, характерних для осінньо-зимового періоду, уточнення порядку інформування органів влади, підприємств (установ, організацій) та населення про ускладнення гідрометеорологічної обстановки, прогноз її розвитку та заходи щодо попередження НС;

         - визначити           місця відстою транспорту у разі утворення транспортних заторів на автодорогах, можливістю обігріву людей та надання гарячих напоїв (чай, кава тощо);

         - визначити склад оперативної групи  для забезпечення управління та координації дій сил і засобів на період суттєвого погіршення погодних умов;

          - передбачити створення необхідного резерву паливно-мастильних матеріалів для забезпечення реагування на НС в осінньо-зимовий період;       -        - забезпечити постійне очищення у період осінньо-зимового періоду від снігу та льоду люків колодязів пожежних гідрантів та водойм, під'їзних шляхів до них.

                                                                                                        Термін: до

                                                                                                         06.11.2019

              Мангушському селищному голові:          

           Визначити місце для розгортання намету УСБ-56 в випадку облаштування в ньому пункту обігріву та вирішити питання забезпечення  його електроживленням, дровами, наданням гарячих напоїв.

            ­

                                                                                                         Термін: до

                                                                                                         16.11.2019

                                               

       Відділу містобудування, архітектури та питань житлово-комунального господарства райдержадміністрації:

 

         - забезпечити постійний моніторинг проходження в районі опалювального періоду 2019-2020 років;

         - підготувати відомості щодо стану готовності спеціалізованої зимової техніки філії № 4 ДП «Донецький облавтодор»;

        -  розробити графік проведення штабних тренувань(навчань) з організації управління та виконання завдань  у разі виникнення надзвичайних ситуацій характерних для зимового періоду;

         - провести нараду із органами місцевого самоврядування, за участю представників комунальних служб та структурних підрозділі філіалу Першотравневий “Автодор”, щодо визначення порядку дій та вирішення проблемних питань під час ліквідації НС, пов'язаних із заметами у зимовий період.

 

Термін: до 06.11.2018

        - доопрацювати порядок взаємодії філії № 4 ДП "Донецький облавтодор" та органів виконавчої влади місцевого самоврядування під час виконання спільних заходів із протидії загрозам ускладнення дорожнього руху у зимовии період на автомобільних дорогах загального користування.

                                                            

Термін: до 16.11.2019

        - налагодити взаємодію з військовими частинами, які діслокуються на  території району щодо залучення важкої техніки для розчистки доріг та евакуації автотранспорту, що може бути заблокованим у снігових заметах;

        - рекомендувати енергопостачающему підприємству району організувати проведення:

          а) перевірок технічного стану опор ліній електромереж, вжиття заходів з їх своєчасного ремонту (заміни).

          б) перевірок технічного стану трансформаторних підстанцій та їх спроможності витримати підвищення навантаження внаслідок підключення споживачами електричних опалювальних приладів.

Термін: до 26.11.2019

 

Відділу агро промислового розвитку райдержадміністрації:

 

            ­-  укласти з керівниками фермерських господарств договори щодо  виділення потрібної для очистки від снігу техніки.

                                                                                                        Термін: до

                                                                                                         26.11.2019

 

       Відділу освіти райдержадміністрації, Центральної районної лікарні:

     

        Створити запас протиожеледного  матеріалу для посипки тротуарів біля закладів освіти та охорони здоровя.

                                                                                          Термін: до 26.11.2019

      3. Про корегування паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій Мангушського району.

Інформує:

      Чайковській В.В.

 

-

Перший заступник начальника 25 ДПРЗ

 

         З метою щорічного оновлення Паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Мангушського району, відповідно до пункту 18 Положення про єдину державну систему цивільного захисту затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 2014 р. № 11 "Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту"(із змінами), відповідно до пункту 15 постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 469 «Про затвердження Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту» та листа Головного управління ДСНС України у Донецькій області від 18.09.2019 року № 12/10/5552 «Про надання інформації»: просимо Вас розглянути питання:

         - щодо уточнення та затвердження переліку сил спеціалізованих служб цивільного захисту ланок територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ які залучаються до здійснення заходів цивільного захисту на території Мангушського району.

         На виконання пунктів 6, 8 Тимчасового порядку паспортизації територій щодо ризиків виникнення на них надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, затвердженого наказом МНС України від 24 вересня 2007 № 659 (далі - Тимчасовий порядок паспортизації територій) та листа Головного управління ДСНС України у Донецькій області від 20.08.2019 року № 12/10/4987 «Про надання інформації», просимо Вас розглянути питання:

         - відповідно до вимог Тимчасового порядку паспортизації територій, щодо затвердження паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Мангушського району.

      

      За результатами доповідей та з урахуванням обговорення Комісією вирішено:

               Провести корегування паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій Мангушського району  на 2020 рік та затвердити його в установленому порядку.

 

      4. Про затвердження переліку сил спеціалізованих служб цивільного захисту району .

 

Інформує:

 

      Цемка О.П.

 

 

-

Головний спеціаліст сектору з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи РДА

 

      За результатами доповідей та з урахуванням обговорення Комісією вирішено:

 

      Затвердити перелік сил спеціалізованих служб цивільного захисту району.

 

 

 

 

 

 

 

Відповідальний секретар                                                                 О.П. Цемка

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора