Донецька область, Першотравневий район

Порушення правил перевезення дітей

Народні депутати встановили відповідальнсть за порушення правил перевезення дітей.

Законопроект № 1150 прийнято сьогодні, 29 жовтня як Закон.

Статтю 121 КпАП пропонується доповнити положеннями про відповідальність водіїв за порушення при перевезенні дітей. Водіїв оштрафують на 510 грн (30 НМДГ - актуальний розмір можна дізнатись у модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН).

Повторне протягом року вчинення порушення тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі 850 грн (50 НМДГ).

Відповідно до Правил дорожнього руху забороняється перевозити:

1) дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку:

- у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу;

- на передньому сидінні легкового автомобіля - без використання зазначених спеціальних засобів;

- на задньому сидінні мотоцикла та мопеда;

2) дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля;

3) організовані групи дітей у темну пору доби.