Мангушський район, Донецька область

Паспорт

Мангушський район

прапор району герб району

Загальна характеристика району.Мангушський  район (з центром в смт. Мангуш) розташований  у південно-західній  частині Донецької області. На півночі межує з Нікольським районом, на заході – з Запорізькою областю, на півдні омивається водами Азовського моря, а на сході прилягає до земель великого промислового міста Маріуполь.

Загальна площа району794,7 кв. км. (або 79470,1 га.), що займаємайже 3% території області. Віддаленість районувід обласного центру м. Краматорськ- 238 км..

В адміністративно-територіальному устрої району 8 сільських, селищних рад (2 селищні та 6 сільських рад) та 1 районна рада, яким підпорядковано 26 населених пунктів, у тому числі два селища міського типу(Мангуш та Ялта) і 24 села.

Мангушський район наймолодший у Донбасі (утворений у 1966 році Указом Президії Верховної ради від 8.12.1966 р. № 357), але має багате історичне минуле. Історія виникнення Мангушського району пов'язана з переселенням греків з Криму в Приазов'я, які весною 1778 року прибули в Азовську губернію.

Демографічна ситуація.  На 01 січня 2017 року чисельність наявного населення склала 26,6 тис. осіб. Працездатне населення 15,7 тис.осіб, працюють 2799 осіб, мають статус безробітних 263 особи , статус тимчасово переселених осіб мають 12944 особи.