Нове в законодавстві

Національне агентство з питань державної служби визначило Порядок організації підвищення кваліфікації державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування.

16:23 23.01.2020

02.10.2019 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції»,  яким внесено зміни щодо фінансового контролю які набрали чинності з 01.01.2020.  З 1 січня розпочався новий етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік.    Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) державні службовці, інші суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік.

16:20 23.01.2020

01..01.2020 набрав чинності Виборчий кодекс

Виборчий кодекс № 396-IX з урахуванням пропозицій Президента було офіційно опубліковано в газеті "Голос України" 28 грудня. Кодекс набрав чинності з 1 січня 2020 року, крім підпунктів щодо змін до Закону про Державний реєстр виборців, який набирає чинності з 1 липня 2020 року та  підпунктів  щодо здійснення повноважень органів адміністрування та органів ведення Державного реєстру виборців регіональними та територіальними представництвами ЦВК.

16:13 23.01.2020

13 грудня у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2598 щодо децентралізації влади (ініціатор - Президент).

Законопроектом про внесення змін до Конституції запропоновані зміни щодо децентралізації державної влади в Україні, удосконалення територіальної організації влади та посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування.

14:11 19.12.2019

Як подати декларацію після звільнення

Суб'єкт декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, має подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - з 1 січня року, в якому відбулося звільнення, по день фактичного звільнення.

15:36 05.12.2019