Донецька область, Першотравневий район

Особам з інвалідністю - особлива турбота і увага

Дата: 07.12.2018 14:36

03 грудня проголошено Міжнародним днем людей з інвалідністю.    Відзначення цього Дня – нагадування кожному з нас, що поруч живуть люди, які постійно потребують не тільки допомоги і захисту, а ще і права на працю.

Протягом  року  на обліку в Мангушському районному центрі зайнятості перебувало  на обліку 36 осіб з інвалідністю. За направленням  районного центру зайнятості роботу отримали 11 осіб зазначеної категорії. В  громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь  4 особи з інвалідністю, 10 безробітних зазначеної категорії проходили підвищення кваліфікації, профпідготовку під конкретне замовлення роботодавця за професіями «диспетчер», «обліковець», «охоронник», «слюсар з ремонту сільськогосподарської техніки» та ін.

07 грудня в Мангушському районному центрі зайнятості був проведений День відкритих дверей для людей з інвалідністю. В його роботі взяли участь завідуюча Мангушської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Євгенія Лебединська, заступник начальника Управління  соціального захисту населення Мангушської районної державної адміністрації Ольга Хаджинова, помічник народного депутата Верховної ради України Д.В.Лубінця – Наталія Чілібі, представники роботодавців: ТОВ «Форіца», СФГ «Геркулес»..

В центрі уваги учасників заходу були питання інтеграції людей з інвалідністю в соціум,  соціальної допомоги з боку держави, і перш за все, створення умов легальної зайнятості з гідною оплатою праці.

Безробітні особи з інвалідністю були ознайомлені з можливостями відкриття власної справи, пільгами і послугами, які надаються Управлінням соціального захисту населення, Територіальним центром соціального обслуговування. Також особи з інвалідністю отримали інформацію про медичне обслуговування Мангушської амбулаторії загальної практики сімейної медицини та центральної районної лікарні. Ознайомилися з вакансіями для інвалідів, можливостями отримання нової професії, участі в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. Особам зазначеної категорії були надані профорієнтаційні послуги та психологічні поради.