Мангушський район, Донецька область

Зміни у законодавстві щодо соціального захисту хворих дітей.

Переглядів: 135

Верховна Рада України 03 липня 2018 року прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми», який набирає чинності з 01.01.2019р.

Даними змінами передбачено, що з 01 січня 2019 року  право на допомогу  на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий  діабет 1 типу (інсулінозалежний), гострі або  хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, мають один із батьків, усиновлювачів, опікун, піклувальник , один із прийомних батьків, батьків-вихователів, який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань, станів. Перелік тяжких захворювань, розладів, травм, станів тощо, що дає право на одержання відповідно до цього розділу державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, затверджуєтьсґ Кабінетом Міністрів України.

Для призначення допомоги     на дітей, хворих  на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий  діабет 1 типу (інсулінозалежний), гострі або  хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, до органу соціального захисту населення подаються :

• заява про призначення допомоги за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення;
  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та документ, що  підтверджує повноваження опікуна, піклувальника, прийомних батьків-вихователів;
  • свідоцтво  про народження дитини;
  • довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий  діабет 1 типу (інсулінозалежний), гострі або  хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги,  видана лікарсько- консультативною комісією лікувально- профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої  влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Ця   допомога   призначається з дня звернення до органу соціального захисту населення.

Допомога на дітей надається щомісячно в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Така допомога призначається незалежно від одержання інших видів державної допомоги, передбачених цим Законом.

Виплата такої допомоги за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу, припиняється у разі:

1)якщо допомога призначена  на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

2) встановлення такій дитині інвалідності;

3)позбавлення  отримувача допомоги батьківських прав;

4)позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;

5)скасування рішення про усиновлення дитини або  визнання його недійсним;

6)звільнення опікуна чи піклувальника дитини від виконання їхніх обов’язків ;

7) смерті дитини;

8)смерті отримувача допомоги.

Виплата такої допомоги призупиняється у разі:

1. тимчасового влаштування  хворої дитини на повне державне утримання за заявою отримувача такої допомоги;
  2. влаштування дитини на повне державне утримання у разі відібрання  хворої дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав.

Уразі припинення дії обставин, передбачених частинами третьою та четвертою цієї статті (позбавлення отримувача допомоги батьківських прав, позбавлення отримувача допомоги  волі за вироком суду), виплата допомоги поновлюється за письмовою  заявою  отримувача допомоги до органу, який  призначає допомогу, з місяця, що настає за місяцем, в якому припинилася дія зазначених обставин.