Змінено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»

Дата: 15.10.2020 16:42

2 жовтня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 897, якою внесено зміни до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», а саме:
         Компенсація не може бути більшою за сплачену батьками «муніципальній няні» вартість послуги з догляду.

Конкретизовано максимальну кількість дітей, за якими одночасно може здійснювати догляд фізична особа-підприємець/юридична особа:
• муніципальна няня, яка є фізичною особою-підприємцем (КВЕД 97.00 та/або 88.91),може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду з дітьми з багатодітної сім’ї;
• муніципальна няня, яка є юридичною особою (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), може забезпечувати здійснення догляду одночасно не більше ніж за десятьма дітьми з різних сімей за адресою, визначеною «муніципальною нянею».

Компенсація послуги «муніципальна няня» надається отримувачам за умови зайнятості кожного з батьків (працевлаштування), за винятком:

-осіб, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю;
         -
осіб, які здійснюють догляд за дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV  ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги;
         -
осібу яких одночасно народилось троє і більше дітей;
         -
якщо один або двоє із батьків не зайняті та є особами з інвалідністю І або ІІ групи.

Компенсація послуги «муніципальна няня» не призначається отримувачам такої послуги, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Слід зазначити, що новоприйнятою постановою встановлено, що для продовження виплати компенсації послуги «муніципальна няня»  одержувачам такої компенсації необхідно в місячний термін з дня набрання її чинності (до 02.11.2020) підтвердити своє право на подальше її отримання шляхом подання до управління соціального захисту населення необхідних підтверджуючих документів, залежно від підстав:

-документів, що підтверджують працевлаштування обох батьків;

-довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV  ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (у разі потреби);

-медичного висновку лікарсько-консультативної комісії про наявність у дитини інвалідності (для дітей з інвалідністю);

-довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю).

У разі непідтвердження права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня», її виплата буде припинена, починаючи з 01 листопада 2020 року.