Надбавка на догляд 80 річним

Дата: 01.10.2020 10:11

Управління соціального захисту населення Мангушської районної державної адміністрації інформує про наступне. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 року № 663 внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 року № 261. Згідно зазначених змін доповнено перелік категорій осіб, які мають право на  призначення державної соціальної допомоги на догляд: одинока особа, яка досягла 80-річного віку та за висновком ЛКК потребує постійного стороннього догляду і одержує пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” або Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Допомога на догляд призначається у розмірі 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на дату звернення за допомогою законом на відповідний рік.

Для призначення допомоги на догляд подаються такі документи:

заява за формою, встановленою Мінсоцполітики;

декларація про доходи та майновий стан осіб;

висновок ЛКК про те, що  особа потребує постійного стороннього догляду.

Під час подання заяви пред’являється паспорт громадянина України, трудова книжка та довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).

Допомога на догляд не призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовуються витрати на догляд відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, а також іншим особам за здійснення догляду, за якими виплачується компенсація на догляд.

Допомога на догляд призначається і виплачується з 1 січня 2020 року, але не раніше дати досягнення особою 80 річного віку, за умовою подання заяви до 1 листопада 2020 року.