22 листопада проведено круглий стіл з питання соціального захисту дітей

Дата: 22.11.2018 16:43

22 листопада 2018 року службою у справах дітей Мангушської райдержадміністрації, під головуванням керівника апарату Мангушської райдержадміністрації Сиротіної Віри Сергіївни, був проведений круглий стіл з питання соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, сім’ях опікунів (піклувальників), за участю опікунів/ піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів району.

У засіданні круглого столу прийняли участь представники відділу освіти райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  Мангушського об»єднаного пенсійного фонду України Донецької області, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Мангушського  районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції, Мангушського ВП Центрального ВП ГУМВС України в Донецькій області, начальник Мангушського районного відділу реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, сімейний лікар Мангушського центру первинної медико-санітарної допомоги, секретар виконкому Мангушської селищної  ради, начальник Мангушського бюро з надання правової допомоги.

Під час проведення круглого столу були обговорені актуальні питання, пов»язані із соціальним захистом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, сім’ях опікунів (піклувальників). Присутніх було ознайомлено із змінами у діючому законодавстві. Обговорювалися питання оформлення соціальних виплат, пенсій по втраті годувальника, нарахування та стягнення аліментів із боржників, правила перетину за кордон, відповідальності законних представників за утримання та виховання дітей, оздоровлення та проходження дітьми щорічного медичного обстеження, отримання дітьми єдиних квитків, щодо порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів тощо. Також, було обговорено питання щодо необхідності посилення безпеки дітей у навчальних закладах та попередження випадків жорстокого поводження дітьми.

Усі питання були ретельно розглянуті учасниками зустрічі та взяті до уваги.