Мангушський район, Донецька область

«Ті, хто землі рятував у тому квітні 1986 року…»

Переглядів: 220

32 роки тому, 26 квітня 1986 р. вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців.

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Чорнобильська катастрофа завдяки самопожертві ліквідаторів аварії стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.
Страшна трагедія не обминула і жителів Мангушського району. Сотні добровольців тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці.

Сьогодні, 27 квітня 2018 року, з нагоди Дня Чорнобильської трагедії в смт. Мангуш відбувся мітинг «І все перекреслив урановий атом…».
Цього дня біля меморіального комплексу жертвам Чорнобильської катастрофи було дуже людно.

З метою вшанування пам’яті загиблих героїв захід відвідали народний депутат України Дмитро Лубінець, голова Мангушської райдержадміністрації Дмитро Черниця, голова Мангушської районної ради Володимир Топузов, голова Мангушської селищної ради Олександр Котенджи, голова громадської організації "Союз Чорнобиль" Іван Аврамо, учасники - ліквідатори аварії на ЧАЕС Мангушського району, представники структурних підрозділів РДА, організацій, державних установ району та громада району.

Також, з метою проведення пам’ятної панахиди по загиблих і померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, захід відвідав Благочинний Мангушського району отець Костянтин.

В ході заходу ліквідаторів вшановано хвилиною мовчання.
Присутні мали змогу віддати шану загиблим покладанням квітів до меморіалу жертвам Чорнобильської трагедії.

Після мітингу було організовано поминальний обід за присутності ліквідаторів, народного депутата України Дмитра Лубінця та перших керівників Мангушського району.

В ході спілкування присутніми обговорено проблемні питання Чорнобильців.

За зверненням ліквідаторів до голови Мангушської райдержадміністрації Д.В. Черниці вирішено провести розширену нараду за участі представників структурних підрозділів РДА. Метою наради є врегулювання питань, які дуже важливі для учасників Чорнобильської катастрофи. Нараду буде проведено 04 травня поточного року.
Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу.
Слава Героям!!!

Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики райдержадміністрації М.І. Шпінер