Мангушський район, Донецька область

В смт Ялта вшанували пам’ять жертв Голодомору

Переглядів: 32

Мільйони безневинних жертв, мільйони душ.. Скільки людей загинули під час Голодомору? 4 мільйони – за офіційними даними, але їх було в декілька мільйонів більше. Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом тодішньої політичної системи проти мирних людей, проти українців як нації і, зокрема, проти селян як класу.

Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність. На сьогодні зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

Сьогодні, 23 листопада, в смт Ялта біля пам’ятнику репресованим грекам відбувся мітинг із вшанування пам’яті жертв Голодомору. Із словами жалю до присутніх звернулися заступник голови РДА Галина Мурза, заступник голови райради Світлана Олефір, Ялтинський селищний голова Дмитро Мінаєв, голова Ялтинської спілки ветеранів Людмила Мануілова. Учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів. Після заходу керівництво району, селищної ради та ветерани поклали квіти до монументального Хреста жертвам голодомору та політичних репресій.