Мангушський район, Донецька область

Розпочато впровадження систем енергоменеджменту та енергомоніторингу в Мангушській райдержадміністрації

Переглядів: 194

18 травняв Мангушськійрайдержадміністрації відбувся семінар з питань енергоефективності, організований Установою «Донецька агенція регіонального розвитку» (ДАРР) спільно з Департаментом  розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації та ГО «Центр муніципального розвитку м. Добропілля».

З вітальним словом до присутніх звернулися заступник головиМангушської райдержадміністрації Дорогань В.І. і начальник відділу енергоефективності та енергозбереження Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації Безкровний О.П., які відзначили важливість та необхідність впровадження заходів з енергоефективності.

Експерт з управління проектами ДАРРЧикунова Ю.Є.  ознайомила присутніх з вимогами нормативних документів в сфері енергоефективності та концепцією системного підходу щодо впровадження систем енергоменеджменту та енергомоніторингу в області.Шкіра О.В., головний спеціаліст відділу енергоефективності та енергозбереження Донецької облдержадміністрації, поінформував про можливості впровадження заходів з енергоефективності, механізм реалізації державної та регіональної програм «теплих кредитів», можливості ЕСКО-конрактівта розвитку альтернативної енергетики в регіоні.

В ході заходу також було презентовано Проект «Підвищення енергоефективності районів та міст Степового ландшафту Донецької і Луганської областей відповідно до стандарту ISO 50001:2011», який впроваджується громадською організацією «Центр муніципального розвитку м. Добропілля»  в рамках Проекту ПРООН-ГЕФ «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО» та адмініструється Програмою малих грантів ПРООН-ГЕФ.  Керівник проекту Гончаров А.А. і експерт Мироненко М.М.розповіли про мету проекту, що буде впроваджуватися в  районі, а також про можливості використання  системи енергомоніторингу в бюджетній сфері.

Наступними кроками в реалізації Проекту будуть проведення навчанняз метоюпідвищення компетенцій фахівців  райдержадміністрації з питань енергоефективності та створення і впровадження інструментів енергомоніторингудля оптимізації використання енергоресурсів.