Мангушський район, Донецька область

Підтверджено застосування російсько-окупаційними військами корегованого снаряду виробництва Російської Федерації по мирних оселях українських громадян

Переглядів: 142

Черговий раз відмічено факт обстрілу з боку російських окупаційних військ мирних населених пунктів уздовж лінії розмежування, що несе постійну загрозу життю мирного населення.

Так, 14 лютого о 07.33 з напрямку населеного пункту Вуглегірськ здійснено обстріл селища Новолуганське Бахмутського району Донецької області високоточними боєприпасами із застосуванням артилерійської системи калібру 152 мм, що заборонені Мінськими домовленостями.

Аналіз знайдених на місці обстрілу уламків снаряду підтверджує застосування окупантами керованих 152 мм артилерійських боєприпасів типу “Краснополь?.

Снаряди даного типу знаходяться на озброєнні артилерійських підрозділів ЗС РФ, а серійне виробництво здійснюється концерном “Калашников?.
В результаті обстрілу прямим попаданням було знищено будинок місцевого мешканця.

Власник помешкання, 70-річний пенсіонер Віктор Фролов, перебуваючи в будинку, дивом залишився живим, зазнавши легких тілесних ушкоджень.
Даний факт вкотре свідчить, що найманці російсько-окупаційних військ, нехтуючи усіма нормами міжнародного гуманітарного права, ставлять під загрозу життя та здоров’я цивільного населення Донбасу та продовжують обстріл населених пунктів в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Російські найманці в черговий раз продемонстрували свідоме порушення та невиконання Мінських домовленостей.