A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Мангушська Районна Державна Адміністрація
Донецька область, Мангушський район

Платники Мангуської ОДПІ заборгували майже 4,2 млн грн єдиного внеску

Дата: 23.08.2018 16:01
Кількість переглядів: 310

За словами заступника начальника – начальника Волновасько-Мангушського управління ГУ ДФС у Донецькій області Олексія Чубарова, на початок серпня 2018 року заборгованість зі сплати ЄСВ по Мангушському району склала 3,4 млн грн., по Нікольському району – 0,7 млн. грн. 
Загалом юридичні особи заборгували 3,2 млн грн, фізичні особи – 0,9 млн грн.

Щодо динаміки боргу, то з початку року юридичні особи скоротили його обсяги на 0,5 млн грн. Натомість борг із ЄСВ, що рахується за фізичними особами, збільшився на 0,2 млн. гривень.
Зважаючи на те, що на ДФС покладено контроль за дотриманням податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам та забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску, Олексій Дмитрович наголошує, що у фіскальній службі докладають максимум зусиль для скорочення боргу з ЄСВ. Разом із тим нагадує роботодавцям Мангушського та Нікольського районів про важливість повного нарахування, своєчасної сплати та погашення заборгованостей з ЄСВ для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних і соціальних виплат та різноманітної допомоги тим, хто того потребує. 
«На сьогодні у суспільстві набуло резонансу питання своєчасності пенсійних виплат, які для значної частини громадян є основним джерелом доходів. Тому, органами ДФС особлива увага приділяється погашенню заборгованості суб’єктами господарювання з єдиного соціального внеску, який формує дохідну частину Пенсійного фонду України, - зазначає Олексій Дмитрович. - Адже заборгованість з єдиного внеску ставить під загрозу своєчасність виплати пенсій та призводить до не зарахування працівникам підприємств страхового стажу при виході на пенсію». 
Основними заходами щодо стягнення заборгованості з ЄСВ, що проводяться сьогодні - це інвентаризації своєчасності направлення вимог боржникам щодо сплати ЄСВ, здійснення аналізу заходів стягнення сум заборгованості зі сплати ЄСВ з моніторингом стадій узгодження чи оскарження та забезпечення передачі узгоджених вимог про сплату боргу, інших виконавчих документів на примусове стягнення до органів Державної виконавчої служби та проведення звірок щодо відкритих виконавчих проваджень за направленими вимогами щодо стягнення ЄСВ. Також, за наявності достатніх підстав, органи ДФС вносять письмові пропозиції до органів Державної виконавчої служби щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України згідно чинного законодавства боржників – фізичних осіб або керівників боржників – юридичних осіб, у яких відсутнє майно. 

Надходження до бюджетів усіх рівнів з початку року 
Протягом січня-липня поточного року до зведеного  бюджету Мангушського та Нікольського  районів надійшло 191,6 млн грн, що на 45,7 млн грн більше, ніж за відповідний період 2017 року. Позитивна динаміка надходжень як до державного так і до місцевих бюджетів: до державного бюджету надійшло коштів в сумі  76,8 млн грн, до місцевих бюджетів надійшло 114,8 млн гривень. 
Значну питому вагу платежів до державного бюджету складають: податок на доходи фізичних осіб – 22,7 млн грн, що більше ніж за січень-липень2017 року на 5,7 млн грн або 153,5 відсотка, військовий збір 6,6 млн грн, що більше на 1,6 млн грн або 132 відсотка за відповідний період минулого року, та податок на додану вартість 38,4 млн грн, приріст до січня-липня минулого року становить 10,3 млн грн або 136,7 відсотка. 
Значну питому вагу платежів до місцевих бюджетів складають: податок на доходи фізичних осіб – 66,9 млн грн, приріст до минулого року – 17,0 млн грн або 134,1 відсотка, земельний податок – 19,7 млн грн, приріст 1,3 млн грн або 107,1 відсотка, та єдиний податок – 20,2 млн грн, що більше за показники січня-липня 2017 року на 4,5 млн грн або 128,7 відсотка.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора