Мангушська Районна Державна Адміністрація

Донецька область, Мангушський район

Обирай владу там, де живеш: прописка відміняється!

Дата: 08.09.2020 08:16
Кількість переглядів: 260

Обирати склад місцевих рад уперше в історії України можуть громадяни за місцем фактичного проживання, а не «прописки». Але лише у випадку, якщо вони встигнуть до 10 вересня подати заяву до Держреєстру виборців і змінити виборчу адресу. 

Тепер виборцям навіть не потрібно документально підтверджувати право оренди на житло чи надавати довідку ВПО. Прив’язка до «паспортної» реєстрації позбавляла близько 5,5 мільйонів українців обирати представників місцевого самоврядування. Близько 1,5 мільйонів з них – це внутрішньо переміщені особи, які фактично вже знайшли свої домівки в інших областях, але досі залишалися без права впливати на формування місцевої влади. 

- Тепер усі перешкоди, пов’язані із “пропискою”, подолані. Саме там, де центр життєвих інтересів, люди можуть обирати місцеву владу. Це результат системної адвокаційної кампанії #КоженГолосВпливає, зусиль багатьох людей, реалізація давніх мрій.

Існує два способи подбати про свої права виборця, якщо ви живете не за місцем реєстрації або взагалі не маєте зареєстрованого місця проживання Перший – подати до Державного реєстру виборців паперову заяву особисто або це може зробити уповноважена особа, яка має нотаріальне доручення. Це важливо зокрема у тих випадках, де виборець обмежений у пересуванні чи має проблеми зі здоров’ям. Також можна подати заяву про зміну виборчої адреси через електронний Кабінет виборця на сайті DRV.GOV.UA. Важливо: необхідно мати персональний електронний цифровий підпис (ЕЦП), а не ключ-підпис підприємства. 

На розгляд документів держава відводить до 15 діб, але як показує практика, процедура відбувається швидше. Відділи ведення Державного реєстру виборців знаходяться, як правило, в тих же приміщеннях, де райвиконкоми. Повний перелік адрес та графік роботи можна знайти тут https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&prejim=3&pmn_id=105

Кілька хвилин часу, витрачених на зміну виборчої адреси - це інвестиція на наступні п’ять років життя в громаді. Часу лишається не так багато - заяви приймають тільки до 10 вересня. А про те, чому важливо подбати про свої інтереси вже сьогодні, можна дізнатися з короткоговідео.

Статистику в динаміці по кожному регіону можна подивитися тут https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_num_voters&pdt=8&pmn_id=127

Враховуючи, що від початку нової процедури пройшло дуже мало часу, не всі громадяни обізнані із самим фактом можливості взяти участь у місцевих виборах шляхом голосування, не знають про часові рамки, коли можна змінити або визначити виборчу адресу. Згідно Календарного плану проведення місцевих виборів, опублікованого на сайті ЦВК, змінити виборчу адресу можна лише до 10 вересня (включно).

 З огляду на вищезазначене, звертаємося до всіх з проханням максимально сприяти ефективному поширенню даних інформаційно-просвітницьких матеріалів.

Детальна інформація про механізм зміни виборчої адреси можна знайти на сайті організаціїhttps://www.vplyv.org.ua/archives/5131

Детальніше за телефонами: 0500132556, 0672675813


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора