Управління соціального захисту населення інформує: Штрафи за порушення трудовго законодавства зросли!

Дата: 04.09.2020 13:14

Із збільшенням мінімальної заробітної плати змінилися і штрафи за порушення трудового законодавства.

Юридичні та фізичні особи - підприємці, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі вчинення порушень законодавства про працю, які передбачені ч. 2 ст. 265 КЗпП. Розмір таких штрафів визначають кратно розміру мінімальної заплати, установленої законом на момент виявлення порушення. Тому під час застосування штрафу із 1 вересня 2020 року за порушення законодавства про працю братимуть розмір мінімальної заплати 5000 грн.

Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) - 10 розмірів мінімальної зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, із 01.09.2020 р.- 50 000 грн., За повторне протягом двох років із дня виявлення порушення - 30 розмірів мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (із 01.09.2020 р. - 150 000 грн).

Порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - 3 розміри мін. зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення - 01.09.2020 р. - 15 000 грн.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 2 розміри мін. зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення - 10 000 грн.