Зустріч ВООЗ з реабілітації: ФССУ планував профінансувати лікування 35 тис. працівників і 12 тис. осіб з інвалідністю у 2020 році

Дата: 02.09.2020 09:16

Упродовж 2020 року Фонд соціального страхування України планував профінансувати курс лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів після перенесених важких захворювань і травм для понад 35 тисяч українських працівників, а також санаторно-курортне лікування для 12 тисяч осіб з інвалідністю, потерпілих на виробництві. Про це під час зустрічі Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань реабілітації сьогодні, 01 вересня, повідомила начальниця управління медичних і соціальних послуг виконавчої дирекції ФССУ Олена Пухка.

Однак, у зв’язку із змінами, внесеними Законом України № 553, з квітня 2020 року Фонд призупинив фінансування цих статтей видатків і зможе відновити направлення на реабілітацію і санаторно-курортне лікування лише після закінчення карантину або внесення змін до законодавства щодо зняття обмежень.

Зазначимо, з 18 квітня 2020 року ФССУ на вимогу закону призупинив фінансування окремих страхових виплат та медичних і соціальних послуг для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю, працюючого населення на період дії карантину. Обмеження накладено підпунктом другим пункту п’ятого прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» № 553.

З початку 2020 року до моменту набуття чинності Закону України № 553 реабілітаційним лікуванням за рахунок коштів Фонду забезпечено лише 6,7 тис. застрахованих осіб, санаторно-курортним лікуванням – 731 особу з інвалідністю.

«Пацієнти мають направлятися на реабілітацію одразу зі стаціонару лікарні, і далеко не всі з них, особливо в умовах економічного спаду через пандемію, мають можливість самостійно оплатити лікування в реабілітаційному відділенні. Тож велика кількість людей сьогодні просто втрачають можливість відновити своє здоров’я. Це призводить до збільшення тривалості тимчасової непрацездатності, важкого перебігу хвороб з наявністю частих рецидивів і ускладнень, зниження рівня життєдіяльності», – зазначає Олена Пухка.

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України підтримала відповідні проекти законів, спрямовані на усунення встановлених обмежень і відновлення фінансування медичних і соціальних послуг за кошти Фонду.