Алгоритм дій у випадку захворювання на COVID-19 медичного працівника

Дата: 01.09.2020 13:51

У медичного працівника є прояви симптоматики гострого респіраторного захворювання (далі – ГРЗ) з підозрою на COVID-19 або є дані епідеміологічного анамнезу:

- наявність тісних контактів протягом 14 днів  з особами, що знаходяться під наглядомпо COVID-19, які потім захворіли;

- наявність тісних контактів протягом 14 днів  з особами, у яких лабораторно підтверджено COVID-19.

1. Керівник закладу охорони здоров‘я (далі – керівник закладу, роботодавець) при зверненні медичного працівника, у якого під час роботи з’явилися симптоми (ознаки) ГРЗ повинен відсторонити його від роботи та організувати проведення його обстеження, тестування та лікування відповідно до вимог  Стандарту медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» (далі – Стандарт), затвердженого наказом МОЗ України від 28 березня 2020р. № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)»(зі змінами - наказ МОЗ України від 23.04.2020 №953).

2. В строк до 2-х годин з моменту визначення випадку COVID-19, за формою№058/о, інформує обласний лабораторний центр МОЗ України за адміністративно-територіальною належністю(далі – територіальний ОЛЦ МОЗ) відповідно Стандарту.

3. У разі поступлення особи, яка відповідає визначенню випадку COVID19, в заклади охорони здоров’я, що надають цілодобову стаціонарну медичну допомогу, проводиться відбір зразків матеріалів та забезпечується транспортування з відповідним направленням відібраних зразків у територіальний ОЛЦ МОЗ відповідно Стандарту.

4. Після лабораторного підтвердження COVID-19(протокол лабораторного дослідження або форма 209/о), або ж у разі надходження екстреного повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на гостре професійне захворювання (якщо працівник звертався за медичною допомогою до іншого закладу охорони здоров’я), керівник закладу зобов’язаний повідомити протягом двох годин з використанням засобів зв’язку про гостре професійне захворювання та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії «Екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на гостре професійне захворювання на виробництві» (за можливості з копіями документів про підтвердження COVID-19):

– підприємству (установі, організації), де працює пацієнт або на якому він виконував роботу;

– територіальному органу Держпраці за місцем настання гострого професійного захворювання;

– робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування за місцем настання гострого професійного захворювання (далі – робочий орган Фонду).

5. Роботодавець, керівник ЗОЗ після лабораторного підтвердження COVID-19 складає перелік осіб, з якими міг контактувати хворий та передає цей перелік осіб до обласного лабораторного центру МОЗ України за адміністративно-територіальною та організовує проведення епідрозслідуваннявипадку інфікування медпрацівникалікарем-епідеміологом територіального ОЛЦ МОЗ.Зарезультатами проведення епідрозслідування складається відповідний документ.

6. Роботодавець направляє матеріали епідрозслідування до лікаря-інфекціоніста та профпатолога, які встановлюють діагноз гострого професійного захворювання або його відсутність.

7. При встановленні медпрацівнику діагнозу гострого професійного захворювання роботодавець, заклад охорони здоров‘я складає «Повідомлення про нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння)» згідно з додатком 2 до Порядку № 337.

8.У закладі охорони здоров’я, що є роботодавцем, утворюється комісія з розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь), що не підлягають спеціальному розслідуванню (далі - комісія). Комісія утворюється наказом роботодавця не пізніше наступного робочого дня після встановлення діагнозу гострого професійного захворювання.

9.Розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) комісією підприємства проводиться протягом 5 робочих днів з дня утворення комісії.

10.Комісія за результатами розслідування складає, акт форми Н-1 (Н-1/П, якщо гостре професійне захворюванняінфекційного походження визнано пов’язаним з виробництвом або Н-1/НП, якщо гостре професійне захворюванняінфекційного походження визнано не пов’язаним з виробництвом) у кількості визначеній рішенням комісії.