Мангушська Районна Державна Адміністрація

Донецька область, Мангушський район

Підсумки роботи Мангушського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області за І півріччя 2020 року

Дата: 24.07.2020 11:04
Кількість переглядів: 102

З метою виконання вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» Мангушське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області реалізує основні статутні завдання Фонду пов’язані з соціальним захистом застрахованих осіб, виплатою матеріального забезпечення, страховими виплатами та наданням соціальних послуг, а також профілактикою страхових випадків.

Кожна застрахована особа повинна відчувати гарантований державною захист, тому незважаючи на труднощі в роботі пов’язані з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 та карантинними обмеженнями, працівники відділення продовжували своєчасно здійснювати виплати допомог по тимчасовій втраті працездатності та страхові виплати для застрахованих осіб та потерпілих на виробництві Мангушського району.

Починаючи з березня 2020 року запроваджено дистанційну форму подачі документів (заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам) в електронному вигляді до Фонду, що значно прискорило процес фінансування матеріального забезпечення та оптимізувало взаємодію страхувальників зі спеціалістами відділення. Так, з початку року до відділення роботодавцями надано 233 заяви-розрахунки на фінансування матеріального забезпечення працюючих на загальну суму 1 млн. 813 тис. 244 грн, у тому числі:

 • по тимчасовій непрацездатності 408 листків непрацездатності – 1 млн. 199 тис. 418 тис. грн,
 • по вагітності та пологах 25 листків непрацездатності – 613 тис. 826 тис. грн,
 • допомога на поховання 4 тис. 100 грн.

У звітному періоді спеціалістами відділення опрацьовано 237 повідомлень про виплату коштів застрахованим особам.

Завдяки рішенню Кабінету Міністрів України, у червні 2020 року Фондом соціального страхування України було погашено заборгованість за лікарняними і декретними у повному обсязі. Зазначену фінансову допомогу виділено із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Наразі, затримок з фінансування матеріального забезпечення немає.

Станом на 01 липня 2020 року у відділенні на обліку перебуває 3719 страхувальників, у тому числі: 2499 фізичних осіб-підприємців та 1220 юридичних осіб.

Дотримання страхувальниками вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування є дуже важливим питанням. Протягом 6 місяців 2020 р. працівниками відділення було проведено 6 планових та 3 позапланові перевірки. Сума страхових коштів Фонду, охоплена перевірками становить 1 млн. 166 тис. 189 гривень. За їх результатами встановлені порушення, нараховано сум не прийнятих до зарахування витрат на суму 1 тис. 696 грн, штрафів за недотримання законодавства про соціальне страхування – 848 грн. Складено  7 протоколів  про  адміністративне правопорушення.

За 6 місяців 2020 року Мангушським відділенням здійснено відшкодування шкоди потерпілим на виробництві на суму 9 млн. 265 тис. грн, у т.ч. внутрішньо переміщеним особам – 8 млн. 002 тис. грн.

У квітні 2020 року Мангушським відділенням було проведено перерахунок сум щомісячних страхових виплат з 01.03.2020 року на коефіцієнт у розмірі 1.11 (постанова Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 року № 249). Загалом виплати було підвищено для 409 осіб, зростання становить у середньому 429,77 грн. на одного потерпілого.

Фондом нараховуються та будуть здійснені після завершення карантину: видатки на забезпечення потерпілих на виробництві лікарськими засобами і виробами медичного призначення, фінансування доглядів і додаткового харчування, виплати одноразових допомог, відповідно до змін до законодавства, які були прийняті Верховною Радою України в частині тимчасового відстрочення на період дії карантину окремих страхових виплат, які здійснюються Фондом.

Протягом 6 місяців 2020 року відділенням забезпечено 10 потерпілих на виробництві медичними та соціальними послугами на загальну суму 291 тис. 386 грн, а саме:

 • амбулаторне лікування на суму 38 тис. 50 грн;
 • забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації на загальну суму 8 тис. 430 грн;
 • спеціальні засоби пересування (коляски) – 111 тис. 461 грн;
 • виплачена компенсація витрат на бензин на суму 798 грн.

За І півріччя 2020 року відшкодовано потерпілим на необхідні види доглядів:

 • спеціальний медичний догляд – 50 тис. 908 грн;
 • постійний сторонній догляд – 53 тис. 764 грн;
 • побутове обслуговування – 27 тис. 975 грн.

У І півріччі 2020 року у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України встигли відновити своє здоров’я 14 застрахованих осіб на загальну суму 163 тис. 378 грн, адже з 19 березня на період встановленого карантину тимчасово призупинено проходження реабілітаційного та санаторно-курортного лікування працюючими та потерпілими на виробництві за кошти Фонду соціального страхування України.

Протягом 1 півріччя 2020 року нещасних випадків на підприємствах, в організаціях та установах Мангушського району не зареєстровано. Здійснювалися заходи спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усуненню загрози здоров’ю працівників:

 • надано консультації страхувальникам – 8;
 • взято участь у проведені: нарад – 3;
 • круглих столів – 2;
 • взято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 4 підприємствах;
 • розповсюджено 86 нормативних актів, підручників та іншої літератури присвяченої дню охорони праці в електронному вигляді.

У зв’язку із запровадженням карантину на території України, прийом громадян у відділенні не обмежувався, але здійснювався за допомогою штучного бар’єру з дотриманням профілактичних норм. У звітному періоді на адресу відділення надійшло – 613 звернень громадян. При цьому надійшло 3 письмових звернення та 75 на особистому прийомі. У період карантинних заходів значно збільшилися звернення за телефоном «гарячої лінії», так консультації отримали 535 осіб. Повторних та колективних звернень не було.

У зверненнях громадян, що надійшли до відділення порушувались наступні питання:

 • призначення і перерахунок страхових виплат – 557;
 • питання медичного обслуговування, лікування в санаторно-курортних закладах, забезпечення автомобілями – 36 звернень;
 • виплати по листкам непрацездатності, допомога по вагітності та пологам, допомога на поховання, перевірки листків непрацездатності – 20.

Протягом І півріччя 2020 р. відсутні скарги від громадян, підприємств, організацій та установ. На ім’я начальника відділення надійшла 1 подяка за надану допомогу та сумлінну працю спеціалістів відділення. Випадків розгляду звернень із порушенням встановленого терміну не було.

Незважаючи на тимчасові труднощі, що виникають під час карантину, колектив Мангушського відділення наполегливо і цілеспрямовано працює над виконанням всіх статутних напрямків діяльності, забезпечує реалізацію прав потерпілих на виробництві, застрахованих осіб та страхувальників, гарантованих законодавством України.

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора