Мангушська Районна Державна Адміністрація

Звіт про роботу управління соціального захисту населення Мангушської райдержадміністрації за І півріччя 2020 року

Дата: 14.07.2020 13:46
Кількість переглядів: 132

Всі напрямки роботи  щодо соціального захисту населення району направлені на поліпшення умов та якості надання всіх видів соціальної допомоги, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, пільг, на додатковий соціальний захист окремих категорій громадян.

 Так управління соціального захисту населення райдержадміністрації проводить прийом громадян за принципом «єдиного вікна»,  під час прийому  забезпечено пріоритет максимального наближення  послуг з надання соціальної підтримки.

 

На обліку перебуває 27807 отримувачів усіх видів допомог, субсидій, пільг, тощо. Інформація про отримувачів підтримується в актуальному стані.

 

 З початку року до єдиної приймальні управління соціального захисту населення райдержадміністрації звернулось 4668 громадян. Прийнято 3066 заяв на отримання всіх видів соціальної допомоги, в тому числі 638 заяв  від внутрішньо переміщених осіб.  Надано 1430 консультацій з питань надання віх видів соціальної допомоги, в тому числі по телефону. В 5 сільських та селищних радах працюють уповноважені з питань соціального захисту, які ведуть прийом документів на субсидію та інші види соціальних допомог. В   районі   функціонує  «Мобільний офіс». З початку  року було здійснено 4 виїзди до віддалених населених пунктів району, звернулось 9 громадян, з яких  по 9 зверненням  проведене призначення.  Всім  особам надані роз’яснення щодо змін в законодавстві. Постійно проводиться роз’яснювальна робота  з питань соціального захисту через районну газету, також задіяні інтернет - ресурси (сайт районної державної адміністрації), що дало змогу своєчасно та якісно  надавати соціальну допомогу мешканцям району,  сім’ям, які вимушено переселились з зони проведення антитерористичної операції. В районній газеті «Сельская новь» та на сайті райдержадміністрації опубліковано 7 матеріалів соціальної направленості.

 

З початку року проведена значна робота по наданню населенню державних соціальних допомог. Всі види допомог профінансовані вчасно, заборгованості немає. 

За рахунок коштів державного бюджету надано:

 - відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» кількість одержувачів складає 1057 сім’я. Сума допомоги – 10144,9  тис. грн.;

-  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2019 № 250 «Деякі питання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» допомогу отримали 132 сім’ї на суму 1694,9 тис. грн. ;

- відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» державну соціальну допомогу одержує 370 осіб. Сума допомоги – 4701,0 тис. грн;

      -  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1098 «Про затвердження порядку  призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату» допомогу отримують 28 осіб. Сума видатків склала 200,3 тис. грн.;

- в результаті проведеної роботи щодо виявлення сімей, які,  відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» мають право на цей вид допомоги,   державну соціальну допомогу одержує 147 сімей.  Видатки на виплату допомоги складають 2420,7 тис. грн.;

 - відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 189 «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям» надається   тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме. З початку року 2 сім’ї звернулись, але права на дану допомогу не мають;

       - відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» призначена компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за престарілим, який досяг 80-річного віку і за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду 4 особам. Сума допомоги склала 0,8 тис. грн.;

       -  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 № 261 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд» допомога призначена 132 особам. Сума допомоги склала 1367,2 тис. грн.;

            -   згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 р.№ 1192 «Про надання  щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І ІІ групи внаслідок психічного розладу, який  за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду за ним» допомогу отримують 17 осіб. Видатки складають 211,7 тис. грн.

Державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам – вихователям,  прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях  за принципом “гроші ходять за дитиною» отримують 6 прийомних сімей та 2 дитячих будинки сімейного типу. В цих сім’ях виховується 26 дітей.  Видатки склали 962,7 тис. грн..

За рахунок коштів районного бюджету, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 р. № 558 «Про  затвердження   Порядку   призначення   та   виплати  компенсацій      фізичним   особам,   які   надають   соціальні  послуги»,  рішенням районної ради від 22.12.2017 № 7/26-422  затверджена «Програма забезпечення компенсаційними виплатами фізичних осіб, які надають соціальні послуги, на 2018-2020  роки» виплачується щомісячна компенсаційна виплата фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з  інвалідністю та громадянам похилого віку. Це – 106 осоіб  на суму 181,8  тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» допомога призначена 2 особам. Сума витрат складає 12,5 тис. грн..

 

У зв’язку з поширенням в світі хвороби COVID-19  на період карантину в країні  додатково до Програми 11 осіб підприємців отримали допомогу на дітей на суму 60,0 тис. грн.

380 осіб отримали одноразову грошову допомогу у зв'язку з негативними наслідками поширення на територіяї України гострої респіраторної хвороби COVID-19  в розмірі 1000 грн. на суму 380,5 тис. грн.

 

             Кількість одержувачів субсидії на житлово-комунальні послуги становить 2851 сім’я, субсидію на тверде паливо та скраплений газ отримують 262 сім’ї.  Видатки бюджету   на надання субсидій населенню складають   15283,1 тис. грн. Відсоток охоплення населення району субсидією складає 30,8 % від загальної кількості сімей в районі. В окремих випадках рішення про призначення субсидій приймається за рішенням районної комісії з питань надання населенню   субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива окремим сім'ям. Кожне друге звернення потребує розгляду комісією. З початку року   відбулось  7 засідань комісії, розглянуто 170 заяв.  Субсидія на житлово-комунальні послуги виплачується у грошовій формі. На неопалювальний період перепризначення субсидії проведено без звернення громадян в автоматичному режимі.

 

Проводиться робота по веденню Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.  Наповнення Реєстру стовідсоткове. На обліку  перебуває 6138 пільговика, в тому числі 106 багатодітних сімей, 426 учасників бойових дій в операції об’єднаних сил (антитерористичній операції). Видатки бюджету на надання пільг ветеранам війни, ветеранам силових структур, громадянам, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС,  дітям війни, багатодітним сім’ям та іншим складають 2934,7 тис.грн., в тому числі на придбання твердого палива та скрапленого газу 192,8 тис. грн..  Реєстр підтримується в актуальному стані.

З 1 жовтня 2019 року  набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг в грошовій формі». Вказаною постановою передбачено 2 форми надання пільг у грошовій формі: безготівкові, або готівкові. Пільги у безготівковій формі призначаються в автоматичному режимі. За бажанням пільговика надання вказаних пільг може проводитись в готівковій формі.

 

На обліку  знаходиться  230 осіб, постраждалих від аварії на ЧАЕС. Сума витрат на виплату компенсацій та інших виплат складає 339,9 тис. грн..

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» проведена робота по заміні посвідчень на нові зразки.

До роковин трагедії  на Чорнобильській АЕС 81 постраждалий від аварії на ЧАЕС отримав матеріальну допомогу на суму 60,7 тис. грн. за рахунок коштів  обласного бюджету.

 

Проведено роботу щодо виплати щорічної одноразової допомоги до 5 травня. Допомогу отримали 947 осіб на суму 1318,5 тис. грн..

 

        На обліку перебуває 1078 осіб з інвалідністю. На  виконання постанови  Кабінету

Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 238 з заявами на отримання технічних засобів реабілітації звернулись 12 осіб та 34 особи на отримання протезно-ортопедичних виробів. Протезно-ортопедичні вироби отримали 11 осіб, в тому числі 1 учасник АТО (ООС). Технічні засоби реабілітації отримали 9 осіб. Сума витрат склала 368,8 тис. грн..

6 малозабезпечених осіб та осіб   з  інвалідністю  отримали   одноразову  матеріальну   допомогу   на     суму 4,9  тис. грн..

 

          Путівками до санаторіїв підвідомчих Міністерству соціальної політики на оздоровлення  забезпечено 2 особи з  інвалідністю загального захворювання та 2 ветерана війни (отримані централізовано).

          Фінансування на отримання  компенсації за невикористані санаторно-курортні путівки не надходило.

           Грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування  згідно Постанови КМУ № 228 від 14.02.2007р. отримали 11 осіб на суму 2,4 тис. грн.

           Заяв на влаштування осіб   до будинку інтернату для  бездомних та одиноких громадян (із числа пенсіонерів та осіб з інвалідністю) не надходило.

            2 особам з обласного бюджету виплачено компенсацію за проведені поховання  учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни на суму 3,8 тис. грн..

            Заяв від осіб з вадами зору для визначення права на отримання пільг на житлово-комунальні послуги не надходило.

 

          Одним з напрямків роботи управління, додатково до Програми,  є забезпечення житлом деяких категорій громадян.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей»  проведена робота щодо виплати   компенсації за отримане жиле приміщення  особі з інвалідністю внаслідок війни І групи, яка настала під час безпосередньої участі в антитерористичній операції та потребує поліпшення житлових умов.  Сума компенсації склала 1003,2  тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від  18.04.2018 № 280 «Питання  забезпечення житлом  внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» проведена робота  щодо призначення  компенсації за належне для отримання жиле приміщення 4 особам даної категорії громадян. Необхідний пакет документів наданий до Департаменту соціального захисту населення  Донецької облдержадміністрації для подальшої роботи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа»  визначено 3 дитини-сироти, які мають право на отримання безоплатного житла.   Двом дітям – сиротам виплачено грошову компенсацію за придбане житло. Сума видатків склала 770,0 тис. грн..

 

 З початку року керівництвом управління соціального захисту населення райдержадміністрації проведено 55 прийомів громадян (особисті, виїзні, «Пряма лінія»), на які звернулось 64 громадянина. Всі питання вирішені по суті. Через урядову гарячу лінію  надійшло 41 письмове звернення. По всіх зверненнях надані роз’яснення.

 

 У  2020 році  в районі діє ряд  програм з метою поглиблення соціального захисту населення району. Із них:

- рішенням районної ради від 22.12.2017 № 7/26-424  затверджена «Програма компенсації за пільговий проїзд та послуги зв’язку окремим категоріям громадян на  2018 -2020 роки”.  На виконання заходів  Програми із бюджету району  для компенсації витрат  автоперевізникам за пільгові перевезення окремих категорій громадян району виплачено 203,4 тис. грн. та 14,2 тис. грн. на відшкодування   пільгової послуги зв’язку. Проведена робота щодо укладання договорів на фінансування програми.; 

            - для додаткового соціального захисту окремих категорій громадян, в тому числі учасників антитерористичної операції, рішенням районної ради від 13.12.2019  № 7/45-824 затверджена «Програма соціального захисту учасників бойових дій – учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської федерації у Донецькій та Луганській областях,  громадян, постраждалих внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, учасників бойових дій, воїнів-інтернаціоналістів на 2020 – 2021 роки». На фінансування заходів програми передбачено 496,0 тис. грн.. В рамках цієї Програми 1 дитина з інвалідністю отримали реабілітаційні послуги   на суму 24,8 тис. грн., до роковин трагедії на ЧАЕС 23 тяжкохворі та онкохворі особи на суму 23,0 тис. грн..

          -  рішенням районної ради від 04.04.2019 № 7/38-692 затверджена комплексна Програма «Оздоровлення та відпочинок дітей Мангушського району на 2019-2022 роки».  На виконання заходів  Програми із бюджету району передбачено 654,0 тис. грн.. З початку року за централізовано  отриманими путівками направлено на оздоровлення 1 дитину пільгової категорії до ДПУ «МДЦ «Артек», 4 дитини оздоровились в ДЗО та В «Карпатські мрії».

У зв’язку з поширенням коронавірусу діти не оздоровлювались.

 

           Станом 01.07.2020 року заборгованість із виплати заробітної плати на території району відсутня.  З початку року проведено 1 засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

  З метою створення умов для легалізації трудових відносин та збільшення економічної активності населення, дотримання законодавства по оплаті праці, в районі діє міжвідомча робоча група з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. За звітний період легалізовано працю 642 громадян.

  З метою забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час повідомної реєстрації колективних договорів надаються відповідні рекомендації та проводиться інформаційно-роз`яснювальна робота з представниками профспілкових комітетів та представниками трудових колективів. З початку року надано 4 рекомендації щодо приведення положень колективних договорів у відповідність із положеннями Генеральної угоди.

 З метою представлення інтересів  працездатного населення на території району виконуються положення Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні.

 

Багато уваги приділяється  роботі  з особами, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. На обліку  перебуває 14458 осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. З них: 1899 дітей, 1653 особи працездатного віку, 9514 пенсіонерів, 312 осіб з  інвалідністю.

Щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, згідно Постанови КМУ від 01.10.2014 року № 505, одержують 730 сімей. Видатки на виплату даної допомоги складають 6196,6 тис. грн.  

            На обліку перебуває 426 учасників бойових дій в ООС (АТО). Для забезпечення  учасників бойових дій санаторно-курортним оздоровленням, професійною адаптацією проводиться  робота щодо укладання з оздоровчими та навчальними  закладами угод. 4 особи отримали  професійну адаптацію на суму 17,0 тис. грн.

            11 військовослужбовців звільнених з військової служби отримали матеріальну допомогу на суму 32,4 тис. грн..


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора