Увага, попередження!

Дата: 10.07.2020 11:11

Трав'яні пали представляють реальну загрозу житловим будівлям, господарським будівлям, а в деяких випадках і життю людей. Особливо небезпечно горіння сухої трави поблизу лісових масивів, дачних товариств, на території населених пунктів. В умовах теплої і вітряної погоди пожежі беруть великі розміри, для їх гасіння потрібні зусилля десятків людей, що тягнуть великі матеріальні витрати. Трав'яні пали викликають дуже сильне задимлення. Деякі громадяни вважають, що зола від сухої трави удобрює  ґрунт. Однак це не зовсім правильно - при горінні сухої трави в атмосферу виділяється величезна кількість небезпечних речовин, отруйних для навколишнього середовища.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій нагадує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу і становлять небезпеку для життя людей.

Згідно зі статтею 77.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення "випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060-5100 грн) і на посадових осіб - від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300-21420 грн) ".

Законодавством нашої країни передбачена кримінальна відповідальність за знищення об'єктів рослинного світу. Згідно ст.245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень біля населених пунктів, вздовж залізниці, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів (91800-153000 грн.), позбавленням волі від 2 до 5 років. Ті ж дії, якщо вони тягнуть за собою загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, карається позбавленням волі від 5 до 10 років.