ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ЛИПНЯ 2020 РОКУ

Дата: 03.07.2020 11:45

Мангушське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що Пенсійний фонд України з 1 липня 2020 року провів автоматичний перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму до 1712 грн., передбаченого Законом України «Про державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 №294-ІХ.

Для непрацюючих пенсіонерів зросте розмір мінімальної пенсії за віком, доплати за понаднормовий стаж.

Незалежно від того, працює особа, чи ні, збільшаться розміри встановлених до пенсій надбавок, підвищень, пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат, які базуються на величині прожиткового мінімуму.

Розмір підвищення пенсії за результатами перерахунку залежить від того, які складові входять до пенсійної виплати, що обчислюється від прожиткового мінімуму.

Перерахунку зазнали:

- мінімальні пенсії;

- мінімальні розміри пенсій для осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;

- підвищення ветеранам війни;

- підвищення жертвам нацистських переслідувань;

- мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

- мінімальні розміри пенсії шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці;

- доплати до пенсії за кожен повний понаднормовий рік страхового стажу непрацюючим особам (жінкам понад 30 років, чоловікам – 35 років, а для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, 20 та 25 років відповідно);

- надбавки до пенсії за особливі заслуги перед Україною у розмірах, визначених наказом Мінсоцполітики від 27.12.2017 № 2054;

- надбавки донорам.

Не підвищаться надбавка дітям війни, додаткові пенсії чорнобильцям та компенсації за втрату годувальника вдовам чорнобильців, оскільки розмір підвищень та додаткової пенсії цим категорій осіб встановлено Кабінетом Міністрів України у твердих розмірах.

Перерахунок проведено в автоматичному режимі, за матеріалами пенсійної справи.

Виплата перерахованих пенсій буде проводитись з 4 липня.