УВАГА! АМРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА!

Дата: 30.06.2020 15:36

Шкодочинність амброзії, яка завезена у нашу країну на початку 19 ст. з Північної Америки полягає в тому, що вона першою поширюється на розорених і нічим не зайнятих землях, де природний травостій або верхній шар грунту порушені, навколо об’єктів, уздовж бордюрів доріг, тротуарів і, практично не маючи природних ворогів у нашому регіоні швидко поширюється на нові регіони, землі. Це призводить до зниження родючості грунтів, призводить до зменшення врожайності, погіршує його якість, витісняє з флори регіону аборигенні, в тому числі корисні рослини, а в період цвітіння масові алергійні захворювання у людей.

Сходи амброзії з’являються в квітні і являють собою пару сім’ядольних листочків оберненояйцеподібної форми. На початку росту у амброзії швидко розвивається коренева система, здатна проникати в грунт на глибину до 4 метрів. В той же час наземна частина у фазі 2-4 листка може перебувати на протязі місяця. Бур’ян росте практично на любих грунтах, навіть на солонцях. Вегетаційний період довжиною 150-170 діб. Квітнення в нашому регіоні починається в липні і триває включно до жовтня.

Щоб запобігти шкідливому впливу амброзії на здоров’я людини, сільськогосподарські та інши культури, природу, зупинити подальше поширення і поповнення запасу насіння в грунті, враховуючи можливість появи нових хвиль сходів протягом вегетаційного періоду необхідно знищувати карантинний бур’ян до початку цвітіння і утворення насіння.

Основні методи, які практично застосовують для боротьби з амброзією полинолистою:

- механічний метод - проривка амброзії з корінням на ранніх етапах розвитку, і багаторазове низьке скошування на великих засмічених площах при масовому зростанні;

- хімічний метод- використання гербіцидів згідно «Переліку дозволенних до використання в Україні …»;

- агротехнічний метод – дотримання сівозмін, агротехніки обробітки грунту і вирощування культури, використання парів, тощо;

- фітоценотичний метод – висів на засмічених ділянках злакових і бобових трав, тобто створення газонів;

- біологічний метод – природне витіснення амброзії місцевими видами бур’янів.

Згідно статей 12,28,47 Закону України «Про карантин росин» боротьба з карантинними бур`янами повинна проводитися силами землекористувачів і за невжиття заходів посадові і приватні особи несуть адміністративну відповідальність.

Прохання до всіх мешканців району, землевласникам та землекористувачам провести боротьбу шляхом проривання з корінням або багаторазове скошування буряна до цвітіння. Головам, депутатам сільських селищних рад активізувати боротьбу з небезпечним бур’яном не тільки на центральних вулицях, але і на інших ділянках, де виявлене.

Не залишайтесь байдужими до цієї проблеми.

ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області.