Кудизвертатись, якщозниклосвітло через негоду?

Дата: 22.06.2020 09:48

Грози та пориви вітру є частою причиною відключення електроенергії – спрацьовує автоматична система захисту ліній електропередачі, можуть бути пошкоджені мережі та інші об’єкти. ЕлектропостачальникYASNOнагадує: у разі таких аварійних ситуацій жителям Донеччини необхідно звертатися до оператора системи розподілу (ОСР), до електромереж якого підключений будинок.

Часом після раптового відключення світла або при нестабільній напрузі у мережі жителі області помилково направляють звернення електропостачальникуYASNO, який виконує лише такі функції:

• здійснює розрахунки та нарахування за електроенергію;
  • приймає оплату від клієнтів;
  • консультує з питань електропостачання та енергоефективності;
  • пропонує жителям Донеччини енергоефективні товари та послуги, сонячні панелі, домашні зарядні станції для електромобілів.

Але усі технічні питання електропостачання слід адресувати ОСР, до мереж якого підключений будинок. У Донецькій області це «ДТЕК Донецькі електромережі», «ДТЕК Високовольтні мережі», «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», «Регіональні електромережі», «Укрзалізниця», НЕК «Укренерго».Їхні функції:

• відповідають за технічний стан мереж, проводять ремонтні роботи, у тому числі внаслідок аварій через негоду;
  • забезпечують стабільність напруги;
  • здійснюють підключення та відключення об’єктів;
  • виконують роботи з лічильником (заміна, опломбування, параметризація) та приймають їх показання.

«ОСР та постачальник електроенергії YASNOвиконують різні функції. Тому в залежності від питання звертатися необхідно до однієї з компаній», – сказав директор YASNO у Донецькій області Олександр Северін.

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, рішень з енергоефективності тадляелектромобілів, що надає послуги для 3,5 мільйонів українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня, запроваджує онлайн-сервіси для обслуговування клієнтів. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективнінабори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.