Що таке багатозонний електролічильник та скільки коштів він може зекономити

Дата: 11.06.2020 16:35

Багатозонні лічильники на відміну від звичайних рахують не тільки обсяг використаної електроенергії, а й час її споживання. Вночі електроенергія для населення коштує вдвічі дешевше, тому власники дво- та тризонних електролічильників можуть заощаджувати до 50% на сплаті рахунків за світло. Які тарифи діють для кожного типу «зонників», розповідає електропостачальник YASNO у Донецькій області.

Багатозонними лічильниками електроенергії користуються більше 42 тисяч родин Донеччини. З них майже 39 тисяч клієнтів встановили двозонні прилади обліку, 3,5 тисячі – тризонні. Найбільше багатозонних лічильників у Маріуполі (11 тисяч), Краматорську (9 тисяч) і Слов’янську (3 тисячі). Лише від початку року власниками таких лічильників стали більше 2 тисяч родин регіону.

Базовий тариф на електроенергію для населення без електроопалення складає 0,9 грн при споживанні до 100 кВт·год/місяць та 1,68 грн – понад 100 кВт·год/місяць. Для власників багатозонних лічильників діють тарифні коефіцієнти в залежності від часу доби:

Для  2-зонних електролічильників:

• нічний –  0,5 тарифу з 23:00 до 7:00;
  • денний – повний тариф з 7:00 до 23:00.

Для 3-зонних електролічильників:

• нічний – 0,4 тарифу з 23:00 до 7:00;
  • напівпіковий – повний тариф з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00 та з 22:00 до 23:00;
  • піковий – 1,5 тарифу з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00.

Змістивши роботу деяких побутових приладів на години економії, можна додатково заощадити електроенергію та кошти. Наприклад, з 23:00 до 7:00 можна вмикати бойлер, кондиціонер, посудомийку, мультиварку, пральну машину.

«Кожна родина Донеччини може розраховуватися за електроенергію за дешевшими тарифами, встановивши двозонний або тризонний лічильник Підібрати двозонний лічильник можна у складі енергоефективного набору Розумний Wattз послугою заміни «під ключ». У  комплекті також йде «розумна» розетка, з допомогою якої можна програмувати роботу домашньої техніки у потрібний час», – сказав директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, рішень з енергоефективності тадляелектромобілів, що надає послуги для 3,5 мільйонів українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня, запроваджує онлайн-сервіси для обслуговування клієнтів. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективнінабори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.