Тарифи та платіжки за електроенергію: чи будуть зміни після карантину?

Дата: 03.06.2020 09:31

Постачальник електроенергії та енергоефективних рішень YASNO надав відповіді на запитання, що стали актуальними для жителів області у період карантину.

1. Чи зміняться тарифи на електроенергію для населення?

Тарифи для населення встановлюються державним регулятором (НКРЕКП) як єдині для всіх жителів України та наразі залишаються без змін. Діючі тарифи для населення розміщені на сайті електропостачальника YASNOу Донецькій області.

Власники двозонних лічильників, як і раніше, сплачують удвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 7:00. Встановити двозонний лічильник можна у складі енергоефективного набору Розумний Watt, до якого також входять «розумна» розетка, комплект LED-ламп та послуга заміни лічильника «під ключ». До 8 червня 2020 на набори діє знижка 15%.

2. Чи будуть жителі отримувати окремо дві платіжки за постачання електроенергії та її розподіл електромережами?

Наразі відповідних рішень регулятор НКРЕКП поки що не приймав. Клієнтам надходить одна платіжка за світло з єдиною сумою до сплати. До неї вже включений тариф за розподіл електричними мережами. YASNOв Донецькій області – визначений державою постачальник універсальних послуг на території регіону, тож саме ця компанія формує рахунки за електроенергію для приватних клієнтів. Якщо державний регулятор встановить інші правила щодо платіжок – YASNO буде їх виконувати та повідомить про це клієнтів додатково.

Понад 80 тисяч мешканців області взагалі відмовилися від паперових платіжок та віддають перевагу сплаті рахунків онлайн через Особистий кабінет, інтернет-банкінг та платіжні системи.

3. Коли будуть відчинені енергоофіси YASNO?

Енергоофіси YASNOвідновлять свою роботу з урахуванням усіх заходів безпеки для клієнтів та співробітників. Про їх відкриття та порядок попереднього запису на очне обслуговування постачальник повідомить додатково. Наразі енергоофіси YASNO в повному обсязі надають весь спектр послуг дистанційно, і навіть після завершення карантину більшість питань клієнти зможуть вирішити онлайн чи за допомогою телефонного зв’язку.

«У своїй діяльності ми чітко дотримуємось вимог законодавства. Тому усі зміни щодо тарифів та платіжок ми будемо виконувати у випадку прийняття відповідних рішень регулятором на державному рівні», – акцентував директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, рішень з енергоефективності тадляелектромобілів, що надає послуги для 3,5 мільйонів українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня, запроваджує онлайн-сервіси для обслуговування клієнтів. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективнінабори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.