Управління соціального захисту населення Мангушської районної державної адміністрації інформує:

Дата: 29.05.2020 08:53

Постановою Кабінету Міністрів Україні від 17 квітня 2019 р. № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово – комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі. Згідно п. 7 даного Порядку в разі отримання управлінням соціального захисту населення  від підприємства, яке постачає комунальні послуги, інформації про суму простроченої понад 3 місяці заборгованості по оплаті  комунальних послуг в розмірі, який перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), форма отримання монетизованих пільг змінюється з готівкової на безготівкову форму автоматично. Весь неопалювальний період пільговики, які отримували пільги готівкою будуть отримувати їх в безготівковій формі через АТ «Ощадбанк». Щоб отримувати пільги в звичній для себе готівковій формі, пільговик не повинен мати заборгованості по оплаті житлово – комунальних послуг станом на 1 жовтня та 1 травня.

Приблизно такий механізм існує і при розрахунку субсидій для населення з 1 травня 2020 року на неопалювальний період. 22.04.2020 року внесені зміни  до Постанови КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

В разі отримання довідок від підприємств, які постачають житлово -комунальні послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу), з інформацією про суму простроченої понад 3 місяці заборгованості отримувачем субсидії по оплаті житлово - комунальних послуг в розмірі, який перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), субсидія на неопалювальний період не призначається до повного погашення заборгованості протям двох місяців. Після погашення даної заборгованості та надання до управління довідки про відсутність боргу термін дії субсидії подовжується.

Для уточнення інформації необхідно звертатись до управління соціального захисту населення Мангушської РДА за телефонами (06297)          2-43-69 та 2-37-79, 068-780-36-12.