Працює програма надання допомоги по частковому безробіттю

Дата: 07.05.2020 09:19

Почала діяти програма  фінансової підтримки малого та середнього  бізнесу на період карантину.

На виплати такої допомоги суб’єктам малого та середнього підприємництва Урядом було виділено приблизно 4,7 млрд грн.

Кошти надаються для здійснення  виплат працівникам у разі втрати ними частини зарплати внаслідок зупинення чи скорочення діяльності підприємства внаслідок карантину. Програма діє в період карантину та протягом 30 днів після його закінчення. Розмір виплат встановлюється за кожну годину скорочення робочого часу із розрахунку двох третин тарифної ставки/окладу, але він не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати (4723 грн.) .

Закликаємо всіх роботодавців, які зупинили чи скоротили діяльність на період карантину, звертатися до центру зайнятості. Ми готові до співпраці, наша мета – допомогти вам максимально зберегти робочі місцяі.

Звертаємо увагу роботодавців на те, що на офіційному сайті державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua вони можуть ознайомитися з детальною інформацією та покроковою інструкцією до можливостей та порядку отримання допомоги по частковому безробіттю (https://dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu).

Також протягом карантину запроваджено  низку законодавчих змін, які значно спростили умови реєстрації  в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю на цей період.

Зареєстрованим у службі зайнятості безробітним допомога призначається з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням. До карантину звільненим за власним бажанням допомога виплачувалася з 91 дня набуття статусу.

Підвищено до 1 000 гривень мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину та протягом 30 днів після його завершення. Забезпечено можливість подання заяв про надання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно, тобто на електронну пошту центру зайнятості, де людині зручно перебувати на обліку.

Також зареєструватися як безробітний та оформити допомогу з 24 квітня можна через онлайн-портал державних послуг «Дія»

Запрошуємо підприємців регіону долучитися до участі в обговоренні актуальних питань щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину за посиланням https://forms.gle/Cn9wVRDJxqSdSsa98.

Директор                                                          Н.Тєрьошкіна