Управління соціального захисту населення Мангушської райдержадміністрації інформує

Дата: 04.05.2020 11:56

Управління соціального захисту населення Мангушської райдержадміністрації  інформує:

01 квітня Уряд опублікував постанову від 25.03.2020 № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою відповідно до Закону України від 17.03.2020 №530 (щодо запобігання поширенню коронавірусу) підвищено соціальну захищеність отримувачів субсидій.

Постановою визначено не автоматичне призначення субсидії, а автоматичний розгляд питань щодо призначення житлової субсидії: скасована лише обов’язковість подачі заяви. Тобто орган соцзахисту розгляне питання про призначення субсидії з урахуванням вимог Постанови № 848.

Особливі умови визначені лише для громадян, які звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні.

Для таких громадян для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

На 50% збільшено нормативи для користування послугами з (постанова №409):

-централізованого водопостачання: було 3,6 м3 стало 5,4 м3

-централізованого водовідведення: було 3,6 м3 стало 5,4 м3

-газопостачання: без газової колонки було 5,4 м3 стало 8,1 м3

-газопостачання: при наявності газової колонки було 10,5 м3 стало 15,75 м3

-електропостачання у житлових приміщеннях (будинках): при наявності газової колонки було 70 кВт + 30 кВт на кожного члена сім’і, не більше 190 кВт., стало 105 кВт + 45 кВт на кожного члена сім’і не більше 285 кВт.

-електропостачання у житлових приміщеннях (будинках): без газової колонки було 100 кВт + 30 кВт на кожного члена сім’і, не більше 220 кВт., стало 150 кВт + 45 кВт на кожного члена сім’і, не більше 330 кВт.

Тобто, на тому ж рівні залишились соціальні нормативи:

- для послуги з постачання теплової енергії та індивідуального опалення;

- для користування послугами з поводження з твердими, великогабаритними, ремонтними відходами;

- для оплати житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком; витрат на управління багатоквартирним будинком;

Постановою визначено, що відповідні соціальні нормативи збільшуються лише для отримувачів житлової субсидії.

Управлінням соціального захисту населення виконано перерахунок субсидій відповідно до збільшених соціальних норм та пільг і субсидій за новою ціною на газопостачання яка з 1-го квітня 2020 року становить: 3,7123 грн. за 1 м3.