Спостерігається тенденція до зменшення рівня профзахворюваності

Дата: 04.05.2020 08:48

За оперативними даними І кварталу 2020 року Фондом соціального страхування України зафіксовано 519 випадків професійних захворювань у працівників українських виробництв.

Порівняно з тим же періодом минулого року рівень професійної захворюваності залишився на тому ж рівні – зростання становило 0,2%, або 1 випадок.

Водночас зазначимо, що у 2019 році за підсумками І кварталу збільшення кількості професійних захворювань відносно І кварталу 2018 року складало 22,2%, тобто цього року припинено тенденцію до зростання професійних хвороб.

Серед іншого, стримання розвитку профзахворювань пов’язано із збільшенням ефективності профілактичної роботи страхових експертів з охорони праці ФССУ, визначенню ними конкретних механізмів та інструментів, що становлять загрозу, а також організації дієвої їх співпраці з роботодавцями, облдержадміністраціями, органами місцевого самоврядування та Держпраці тощо.

Основними причинами професійних захворювань залишаються недосконалість механізмів та робочого інструменту, недосконалість технологічного процесу та неефективність роботи засобів індивідуального захисту.