A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Мангушська Районна Державна Адміністрація
Донецька область, Мангушський район

Звіт про роботу Управління соціального захисту населення Мангушської райдержадміністрації за І квартал 2020 року

Дата: 23.04.2020 11:44
Кількість переглядів: 85

Всі напрямки роботи  щодо соціального захисту населення району направлені на поліпшення умов та якості надання всіх видів соціальної допомоги, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, пільг, на додатковий соціальний захист окремих категорій громадян.

 Так управління соціального захисту населення райдержадміністрації проводить прийом громадян за принципом «єдиного вікна»,  під час прийому  забезпечено пріоритет максимального наближення  послуг з надання соціальної підтримки.

На обліку перебуває 27545 отримувачів усіх видів допомог, субсидій, пільг, тощо. Інформація про отримувачів підтримується в актуальному стані.

 

 З початку року до єдиної приймальні управління соціального захисту населення райдержадміністрації звернулось 3439 громадян. Прийнято 2859 заяв на отримання всіх видів соціальної допомоги, в тому числі 561 заяву  від внутрішньо переміщених осіб.  Надано 580 консультацій з питань надання віх видів соціальної допомоги, в тому числі по телефону. В   районі   функціонує  «Мобільний офіс». З початку  року було здійснено 3 виїзди до віддалених населених пунктів району, звернулось 8 громадян, з яких  по 8 зверненням  проведене призначення.  Всім  особам надані роз’яснення щодо змін в законодавстві. Постійно проводиться роз’яснювальна робота  з питань соціального захисту через районну газету, також задіяні інтернет - ресурси (сайт районної державної адміністрації), що дало змогу своєчасно та якісно  надавати соціальну допомогу мешканцям району,  сім’ям, які вимушено переселились з зони проведення антитерористичної операції. В газеті «Сельская новь» та на сайті райдержадміністрації опубліковано 3 матеріали соціальної направленості.

 

З початку року проведена значна робота по наданню населенню державних соціальних допомог. Всі види допомог профінансовані вчасно, заборгованості немає. 

За рахунок коштів державного бюджету надано:

- відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» кількість одержувачів складає 991 сім’я. Сума допомоги – 4731,2  тис. грн.;

-  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2019 № 250 «Деякі питання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» допомогу отримали 134 сім’ї на суму 846,6 тис. грн. ;

- відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» державну соціальну допомогу одержує 370 осіб. Сума допомоги – 2377,0 тис. грн;

-  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1098 «Про затвердження порядку  призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату» допомогу отримують 25 осіб. Сума видатків склала 95,7 тис. грн.;

- в результаті проведеної роботи щодо виявлення сімей, які,  відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» мають право на цей вид допомоги,   державну соціальну допомогу одержує 112 сімей.  Видатки на виплату допомоги складають 1121,9 тис. грн.;

- відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 189 «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям» надається   тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме. З початку року 2 сім’ї звернулись, але права на дану допомогу не мають;

- відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» призначена компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за престарілим, який досяг 80-річного віку і за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду 4 особам. Сума допомоги склала 0,4 тис. грн.;

 -  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 № 261 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд» допомога призначена 128 особам. Сума допомоги склала 682,7 тис. грн.;

 -   згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 р.№ 1192 «Про надання  щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І ІІ групи внаслідок психічного розладу, який  за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду за ним» допомогу отримують 15 осіб. Видатки складають 106,9 тис. грн.

Державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам – вихователям,  прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях  за принципом “гроші ходять за дитиною» отримують 6 прийомних сімей та 2 дитячих будинки сімейного типу. В цих сім’ях виховується 23 дитини.  Видатки склали 470,9 тис. грн..

За рахунок коштів районного бюджету, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 р. № 558 «Про  затвердження   Порядку   призначення   та   виплати  компенсацій      фізичним   особам,   які   надають   соціальні  послуги»,  рішенням районної ради від 22.12.2017 № 7/26-422  затверджена «Програма забезпечення компенсаційними виплатами фізичних осіб, які надають соціальні послуги, на 2018-2020  роки» виплачується щомісячна компенсаційна виплата фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з  інвалідністю та громадянам похилого віку. Це – 172 особи  на суму 108,1  тис. грн. Умови виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2004 № 558 діють для тих заяв, які подані до 31.12.2019 року.

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» прийнято  1 заяву. Допомога призначена, але виплата здійсниться в квітні 2020 року.

 

             Кількість одержувачів субсидії на житлово-комунальні послуги становить 3134 сім’ї, субсидію на тверде паливо та скраплений газ отримують 251 сім’я.  Видатки бюджету   на надання субсидій населенню складають   12763,1 тис. грн. Відсоток охоплення населення району субсидією складає 31 % від загальної кількості сімей в районі. В окремих випадках рішення про призначення субсидій приймається за рішенням районної комісії з питань надання населенню   субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива окремим сім'ям. Кожне друге звернення потребує розгляду комісією. З початку року   відбулось  5 засідань комісії, розглянуто 152 заяви.  Субсидія на житлово-комунальні послуги виплачується у грошовій формі.

 

Проводиться робота по веденню Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.  Наповнення Реєстру стовідсоткове. На обліку  перебуває 6252 пільговика, в тому числі 114 багатодітних сімей, 416 учасників бойових дій в операції об’єднаних сил (антитерористичній операції). Видатки бюджету на надання пільг ветеранам війни, ветеранам силових структур, громадянам, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС,  дітям війни, багатодітним сім’ям та іншим складають 2889,8 тис. грн., в тому числі на придбання твердого палива та скрапленого газу 147,9 тис. грн..  Реєстр підтримується в актуальному стані.

З 1 жовтня 2019 року  набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг в грошовій формі». Вказаною постановою передбачено 2 форми надання пільг у грошовій формі: безготівкові, або готівкові. Пільги у безготівковій формі призначаються в автоматичному режимі. За бажанням пільговика надання вказаних пільг може проводитись в готівковій формі.

 

На обліку  знаходиться  232 особи, постраждалих від аварії на ЧАЕС. Сума витрат на виплату компенсацій та інших виплат складає 151,1 тис. грн..

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» проведена робота по заміні посвідчень на нові зразки.

 

Проведено підготовчу роботу щодо виплати щорічної одноразової допомоги до 5 травня. Підготовлені реєстри для виплати допомоги на 839 осіб.  

 

        На обліку перебуває 1096 осіб з інвалідністю. На  виконання постанови  Кабінету

Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 238 з заявами на отримання технічних засобів реабілітації звернулись 11 осіб та 19 осіб на отримання протезно-ортопедичних виробів. Протезно-ортопедичні вироби отримали 4 особи, в тому числі 1 учасник АТО (ООС). Сума витрат склала 84,0 тис. грн..

2 особи   з  інвалідністю  отримали   одноразову  матеріальну   допомогу   на     суму

1,6  тис. грн..

          Путівками до санаторіїв підвідомчих Міністерству соціальної політики на оздоровлення  забезпечено 2 особи з  інвалідністю загального захворювання та 2 ветерана війни (отримані централізовано).

          Фінансування на отримання  компенсації за невикористані санаторно-курортні путівки не надходило.

           Грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування  згідно Постанови КМУ № 228 від 14.02.2007р. отримали 10 осіб на суму 2,2 тис. грн.

           Заяв на влаштування осіб   до будинку інтернату для  бездомних та одиноких громадян (із числа пенсіонерів та осіб з інвалідністю) не надходило.

            2 особам з обласного бюджету виплачено компенсацію за проведені поховання  учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни на суму 3,8 тис. грн..

            Заяв від осіб з вадами зору для визначення права на отримання пільг на житлово-комунальні послуги не надходило.

          Одним з напрямків роботи управління є забезпечення житлом деяких категорій громадян.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей»  проведена робота щодо виплати   компенсації за отримане жиле приміщення  особі з інвалідністю внаслідок війни І групи, яка настала під час безпосередньої участі в антитерористичній операції та потребує поліпшення житлових умов.  Сума компенсації склала 1003,2  тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від  18.04.2018 № 280 «Питання  забезпечення житлом  внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» проведена робота  щодо призначення  компенсації за належне для отримання жиле приміщення 4 особам даної категорії громадян. Необхідний пакет документів наданий до Департаменту соціального захисту населення  Донецької облдержадміністрації для подальшої роботи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа»  визначено 3 дитини-сироти, які мають право на отримання безоплатного житла.   Двом дітям – сиротам виплачено грошову компенсацію за придбане житло. Сума видатків склала 770,0 тис. грн..

 

 З початку року керівництвом управління соціального захисту населення райдержадміністрації проведено 40 прийомів громадян (особисті, виїзні, «Пряма лінія»), на які звернулось 44 громадянина. Всі питання вирішені по суті. Через урядову гарячу лінію  надійшло 21 письмове звернення. По всіх зверненнях надані роз’яснення.

 

 У  2020 році  в районі діє ряд  програм з метою поглиблення соціального захисту населення району. Із них:

- рішенням районної ради від 22.12.2017 № 7/26-424  затверджена «Програма компенсації за пільговий проїзд та послуги зв’язку окремим категоріям громадян на  2018 -2020 роки”.  На виконання заходів  Програми із бюджету району передбачено 1060,0 тис. грн.  для компенсації витрат  автоперевізникам за пільгові перевезення окремих категорій громадян району та на відшкодування   пільгової послуги зв’язку. Проведена робота щодо укладання договорів на фінансування програми.; 

            - для додаткового соціального захисту окремих категорій громадян, в тому числі учасників антитерористичної операції, рішенням районної ради від 13.12.2019  № 7/45-824 затверджена «Програма соціального захисту учасників бойових дій – учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської федерації у Донецькій та Луганській областях,  громадян, постраждалих внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, учасників бойових дій, воїнів-інтернаціоналістів на 2020 – 2021 роки». На фінансування заходів програми передбачено 496,0 тис. грн.. В рамках цієї Програми 1 дитина з інвалідністю отримала реабілітаційні послуги   на суму 24,8 тис. грн.;

          -  рішенням районної ради від 04.04.2019 № 7/38-692 затверджена комплексна Програма «Оздоровлення та відпочинок дітей Мангушського району на 2019-2022 роки».  На виконання заходів  Програми із бюджету району передбачено 654,0 тис. грн..

 

З початку року за централізовано  отриманими путівками направлено на оздоровлення 1 дитину пільгової категорії до ДПУ «МДЦ «Артек», 4 дитини оздоровились в ДЗО та В «Карпатські мрії».

     Станом 01.04.2020 року заборгованість із виплати заробітної плати на території району відсутня. 

  З метою забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час повідомної реєстрації колективних договорів надаються відповідні рекомендації та проводиться інформаційно-роз`яснювальна робота з представниками профспілкових комітетів та представниками трудових колективів. З початку року надано 2 рекомендації щодо приведення положень колективних договорів у відповідність із положеннями Генеральної угоди.

 

Багато уваги приділяється  роботі  з особами, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. На обліку  перебуває 14456 осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. З них: 1910 дітей, 1648 осіб працездатного віку, 9519 пенсіонера, 314 осіб з  інвалідністю.

Щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, згідно Постанови КМУ від 01.10.2014 року № 505, одержують 747 сімей. Видатки на виплату даної допомоги складають 3024,6 тис. грн.

 

            На обліку перебуває 416 учасників бойових дій в ООС (АТО). Для забезпечення  учасників бойових дій санаторно-курортним оздоровленням, професійною адаптацією проводиться  робота щодо укладання з оздоровчими та навчальними  закладами угод. 4 особи отримують професійну адаптацію.

            Заяв військовослужбовців звільнених з військової служби на отримання матеріальної допомоги не надходило.

 

           З початку року  населення району отримало соціальну підтримку на суму 40878,9 тис. грн..


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора