Фонд соціального страхування України інформує

Дата: 22.04.2020 08:47

Фонд соціального страхування України опікується понад 12 мільйонами працюючих українців – усі вони в разі настання страхового випадку мають право на виплати і допомоги. Розмір деяких з них залежить від тривалості страхового стажу.

Чи включається до страхового стажу період відпустки по догляду за дитиною до трьох років?

• Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними) залежить від тривалості страхового стажу працівника: він складає від 50% середнього доходу (якщо стаж до 3-х років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років). Тож важливо обчислити його правильно!
  • Страховим стажем вважається період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
  • Для обчислення стажу використовую дані персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
  • Відповідні довідки форми ОК-5 та ОК-7 про страховий стаж можна отримати онлайн на вебпорталі ПФУ за посиланням www.pfu.gov.ua. Тут ми писали, як зробити це покроково: t.me/socialfund/262
  • Однак відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є виключенням – вона включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
  • Також таким виключенням є отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності).

Бережіть себе та будьте здорові!

???? Оперативна інформація щодо дат і сум здійснення Фондом фінансування та актуальні новини соціального страхування на телеграм-каналі ФССУ: t.me/socialfund