Пересування громадян під час карантину: обмеження та відповідальність

Дата: 16.04.2020 13:24

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 255 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211» введено обмеження на вільне пересування громадян.

З 6 квітня 2020 року заборонено перебування в громадських місцях без засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.

На законодавчому рівні поняття «громадське місце» визначається в Законі України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їхнього шкідливого впливу на здоров’я населення», де під об’єктами, які вважаються громадськими місцями, розуміється частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка вільнодоступна або відкрита для населення в тому числі під’їзди, а також підземні переходи та стадіони.

До 24 квітня 2020 року заборонено:

·перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

·переміщуватися групою у кількості більше двох осіб, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років;

·перебувати в громадських місцях особам, які не досягли 14 років, без супроводу дорослих;

·відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, крім вигулу домашніх тварин однією особою та якщо виникає служба необхідність;

·відвідувати спортивні та дитячі майданчики.

Передбачається, що порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Бережіть себе! Залишайтесь вдома!