Підсумки роботи Мангушського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області за І квартал 2020 року

Дата: 15.04.2020 16:41

Станом на 01 квітня 2020 року у відділенні на обліку перебуває 3617 страхувальників, у тому числі: 2407 фізичних осіб-підприємців та 1210 юридичних осіб.

Відділенням за 3 місяці 2020 року проведено 3 позапланові та 2 планові перевірки, за результатами яких складено 2 акти перевірок щодо віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності, 1 акт з питань повноти та своєчасності сплати страхових коштів до Фонду до 01.01.2011 року та 4 акти щодо дотримання вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування (сума страхових коштів Фонду, охоплена перевірками становить 242 тис. 111 гривень).

За 1 квартал 2020 року сума надходжень на рахунок відділення становить 1 тис. 770 грн, а саме: суми не прийнятих до зарахування витрат 738 грн; штрафи за недотримання законодавства про соціальне страхування – 369 грн, адміністративні штрафи – 663  грн.

З початку року до відділення надано 137 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення працюючих на загальну суму 1млн. 2тис. 632 грн, у тому числі: по тимчасовій непрацездатності 264 лікарняних листків на 718 тис. 352 тис. грн, по вагітності та пологах 12 листків непрацездатності на 284 тис. 280 тис. грн. Страхувальниками надано 123 повідомлення про виплату коштів застрахованим особам.

У 1 кварталі 2020 року упереджено неправомірних витрат по 10 заявам на суму 491 грн.

Станом на 01 квітня 2020 року кількість потерпілих на виробництві (членів їх сімей), які обслуговуються відділенням, складає 406 осіб (в тому числі внутрішньо переміщених осіб – 330), з яких особи з інвалідністю: 1 групи – 6 осіб (з них 4 переселенці); 2 групи – 30осіб (з них 23 переселенці); 3 групи – 242 особи (з них 210 переселенці).

За 3 місяці 2020 року витрати на виплату щомісячних страхових виплат 410 потерпілим на виробництві склали 3 млн. 966 тис. грн, в т.ч. внутрішньо переміщеним особам – 3 млн. 358 тис. грн.

Щомісячні страхові виплати у разі втрати годувальника склали 15 потерпілим на суму 81,79 тис. грн, в т.ч. внутрішньо переміщеним особам на суму 50,75 тис. грн.

У 1 квартал 2020 року відділенням на медичну професійну та соціальну реабілітацію потерпілих сплачено 160 тис. 666 грн, а саме:

- амбулаторно проліковано 3 потерпілих на суму 24 тис. 439 грн;

- технічними та іншими засобами реабілітації  забезпечено 2 потерпілихна загальну суму 7 тис. 994 грн;

- спеціальними засобами пересування (колясками) забезпечено 1 потерпілого на суму 33 тис. 752 грн;

- виплачена компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування 4 осіб з інвалідністю на суму 798 грн.

Виплати на спеціальний медичний догляд отримали 3 особи на суму 36 тис. 739 грн, на постійний сторонній догляд – 7 осібна суму 37 тис. 234 грн, на побутове обслуговування – 7 потерпілих на суму 19 тис. 710 грн.

На обліку у відділенні перебувають 208 осіб з інвалідністю, яким висновком МСЕК визначено потребу у санаторно-курортному лікуванні. За 3 місяці 2020 року до відділення надали заяви на забезпечення санаторно-курортним лікуванням 5 осіб з інвалідністю, на всі одержані погодження від санаторно-курортних закладів щодо дати їх заїзду.

У 1 кварталі 2020 року реабілітаційним лікуванням після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України було забезпечено 14 застрахованих осіб на загальну суму 148 тис. 186 грн.

Протягом 1 кварталу 2020 року нещасних випадків на підприємствах, в організаціях та установах Мангушського району не зареєстровано. Здійснювалися заходи спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усуненню загрози здоров’ю працівників:

• надано консультації страхувальникам – 4;
  • взято участь у проведені: нарад – 2;
  • круглих столів – 2;
  • взято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 2 підприємствах;
  • розповсюджено 12 нормативних актів, підручників та іншої спеціальної літератури в електронному вигляді.

У 1 кварталі 2020 року на адресу відділення надійшло – 58 звернень громадян. Всі звернення, що надійшли до відділення, подані на особистих прийомах та за телефоном. Повторних та колективних звернень не було. Найбільш актуальною групою є питання медичного обслуговування,  лікування в санаторно-курортних закладах та забезпечення автомобілями. Всього отримано 30 звернень з цієї тематики. Друге місце за актуальністю, посідають питання призначення і перерахунку страхових виплат та виплата заборгованості зі страхових виплат та матеріального забезпечення – 28 звернення. Протягом місяця відсутні скарги від громадян, підприємств, організацій та установ. 1 подяка за надану допомогу та сумлінну працю працівників Мангушського відділення надійшла на ім’я начальника відділення. Скарги на дії працівників Фонду не надходили. Випадків розгляду звернень із порушенням встановленого терміну не було.