Фонд соціального страхування України інформує

Дата: 14.04.2020 15:40

Фонд соціального страхування України опікується понад 12 мільйонами працюючих українців, з яких близько 6 мільйонів – жінки.

?? Який розмір допомоги по вагітності та пологах Фонд профінансує застрахованій особі у випадку, коли її стаж менше шести місяців?

• Допомога по вагітності та пологах надається працюючим жінкам за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.
  • Її розмір складає 100% середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від тривалості страхового стажу.
  • Водночас, якщо упродовж 12 місяців перед настанням страхового випадку жінка має стаж менше 6 місяців, розмір допомоги для неї розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.
  • Сума допомоги по вагітності та пологах обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.
  • З суми допомоги по вагітності та пологах, що надається за рахунок коштів ФССУ, податки та внески не утримуються.

???? Оперативна інформація щодо дат і сум здійснення Фондом фінансування та актуальні новини соціального страхування на телеграм-каналі ФССУ: t.me/socialfund