A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Мангушська Районна Державна Адміністрація
Донецька область, Мангушський район

МАНГУШСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Дата: 02.04.2020 13:41
Кількість переглядів: 97

Карантин: які права обмежуються та чи виникають додаткові

                                   обов’язки.

 

Правова консультація носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.

 

Загальна інформація

 

З12 березня до 24 квітня 2020 рокуна усій території України встановлено карантин згідно зпостановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

Карантин- адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб (стаття 1Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Карантин встановлюється та відміняєтьсяКабінетом Міністрів України. Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів Україницентральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я(Міністерство охорони здоров'я України), за поданням головного державного санітарного лікаря України.

Рішення про встановлення карантину, а також про його відмінунегайнодоводиться до відома населення відповідної територіїчерез засоби масової інформації.

Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування (стаття 29Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Обмеження прав громадян України в умовах карантину

Право на вільне пересування

Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб"наділяє повноваженнями місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування встановлюватиособливий режим в'їзду на територію карантину та виїзду з неї громадян і транспортних засобів, а у разі потреби –проводити санітарний огляд речей, багажу, транспортних засобів та вантажів в умовах карантину, а також створювати на в'їздах і виїздах з території карантину контрольно-пропускні пункти.

Так, це є обмеженням прав людини на свободу пересування, закріплених у статті 33Конституції України.

Однак, пункту 4 статті 2Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свободвстановлює, що право вільного пересування в певних місцевостях може підлягати обмеженням, що встановлено законом і виправдано суспільними інтересами в демократичному суспільстві.

До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред’явилидовідку, що дає право на виїзд за межі території карантину (стаття 29Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб").

Право на освіту

Під час карантинуіснують певні обмеження щодо права на освіту, що полягає у забороні під час карантину відвідування закладів освіти її здобувачами, однак освітян ніхто не обмежує у праві здобувати освіту дистанційно.

 

Право на мирні зібрання

Обмежено також право особи на свободу мирних зібрань. Згідно з постановоюКабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19"у період17 березня до 3 квітня 2020 рокузаборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участьпонад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Додаткові обов’язки під час карантину

Особи, які хворіють на інфекційні хвороби чи є бактеріоносіями, зобов'язані:

1. вживати рекомендованих медичними працівниками заходів для запобігання поширенню інфекційних хвороб;

2. виконувати вимоги та рекомендації медичних працівників щодо порядку та умов лікування, додержуватися режиму роботи закладів охорони здоров'я та наукових установ, у яких вони лікуються;

3. проходити у встановлені строки необхідні медичні огляди та обстеження (стаття 20Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб").

Крім того, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, органи державної санітарно-епідеміологічної служби та заклади охорони здоров'язобов'язаніперіодично повідомляти через засоби масової інформації про епідемічну ситуацію та здійснювані протиепідемічні заходи.

За відмову у наданні інформації, умисне перекручення або приховування об'єктивних даних про захворювання населення на інфекційні хвороби посадові особи органів та закладів несуть відповідальність згідно із законом (частина третя статті 17Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб").

Наразі прийом буде здійснюватись дистанційно та безконтактно. Якщо ж причина звернення невідкладна можливо залишати свою заяву або звернення за телефоном гарячої лініїуправління (06297) 2-43-69, а також надіславши на електронну адресу02770038@mail.gov.ua, або вскринцi, яка розташована біля входу до управління.

У разі необхідності отримання консультацій з правових питань звертайтеся до Мангушського бюро правової допомоги Маріупольського місцевого центру з надання БВПД розташованому за адресою, смт. Мангуш пр.. Мири 70, або за телефонами: (06297) 2-34-80, та електронною адресою:manhushske@legalaid.dn.ua

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора