Фонд соціального страхування України інформує

Дата: 31.03.2020 11:04

#ЗалишайтесьВдома, дотримуючись самоізоляції під медичним наглядом, обмежте контакти з іншими, доки одужуєте – Фонд соціального страхування України піклується, аби ви отримали компенсацію втраченого за час лікування заробітку.

Якщо ви захворіли чи догляду потребує ваша хвора дитина або член родини – ви маєте право на отримання від Фонду допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка компенсує втрачений заробіток за час лікування чи піклування про близьких. Щоб отримати грошову допомогу, лікарняний листок необхідно передати роботодавцю, який навіть у дистанційному режимі зможе повідомити Фонд про потребу нарахувати вам кошти.

Також, якщо ваша робота пов’язана з обслуговуванням населення та ви контактували з інфікованими чи є бактеріоносієм, вас неможливо тимчасово за вашою згодою перевести на іншу, не пов’язану із ризиком поширення інфекційних хвороб, роботу – Фонд компенсує вам втрачений дохід з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини на підставі лікарняного листка.

А в разі потреби перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом, ви маєте право на підставі отриманого відповідного лікарняного листка отримати допомогу від Фонду у розмірі 50% середнього заробітку.

Будьте свідомими, бережіть себе, близьких і оточуючих!