Управління фітосанітарної безпеки Головного Управління Держрпродспоживслужби інформує

Дата: 19.03.2020 11:51

З метою виконання фітосанітарних вимог країн партнерів України у міжнародній торгівлі, в тому числі і міжнародних договорів України у сфері карантину та захисту рослин ( зокрема, країн ЄЕС, ЄС, КНР та інших,   запобіганню занесенню та поширенню відсутніх на певній території регульованих шкідливих організмів, кожна країна світу – відповідно до міжнародних угод має суверенне право регулювати ввезення рослин, рослинних продуктів й інших регульованих об’єктів.

Одним із заходів вищезазначеного регулювання передбачених Міжнародною конвенцією про захист рослин і угодою про застосування санітарних та фіто санітарних заходів СОТ є вимога  деяких країн-імпортерів щодо ввезення рослин та продуктів рослинного походження із офіційно встановлених зон, ділянок та місць виробництва вільних від регульованих шкідливих організмів.

Зокрема вимоги щодо експорту деяких рослин та продуктів рослинного походження із зон , ділянок та місць виробництва вільних від регульованих шкідливих організмів встановлюють країни ЄС.  В інших випадках експорт рослин та продуктів рослинного походження до таких країн неможливий.

Процедура встановлення зон, ділянок та місць виробництва вільні від регульованих шкідливих організмів визначена Міжнародним стандартом з фіто санітарних заходів №4 « вимоги щодо встановлення вільних зон», Міжнародним стандартом з фітосанітарних заходів №10 « Вимоги до встановлення вільних місць та ділянок виробництва» та національним законодавством, а саме статтею 31 Закону України «Про карантин рослин».

Порядок офіційного встановлення таабо  підтримання статусу місця   виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів затверджений наказом Міністерства аграрної політики  та продовольства України від 07.08.2012р. №487, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500  .

Офіційне встановлення та або  підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, здійснюється державним фітосанітарним інспектором на відповідній території шляхом проведення процедур: перевірки, інспектування, огляду, обстеження, моніторингу, аналізу зразків рослин, продуктів рослинного походження, інших об’єктів регулювання.

Для офіційного встановлення статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, особа подає документи ( заява про встановлення та або підтримання офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих  шкідливих організмів; копію плану земельної ділянки; копію документа, який засвідчує право власності або користування; документ, що підтверджує внесення плати за обстеження посівів сільськогосподарських культур, плодових культур, розсадників, промислових садів, присадибних ділянок, та лісосмуг щодо виявлення карантинних організмів для надання таабо  підтвердження статусу місця виробництва або виробничої ділянки на вимогу особи, що здійснює виробництво об’єктів регулювання, передбачених Законом України «Про карантин рослин».

За додатковою інформацією звертатись до Управління фітосанітарної безпеки Головного Управління Держрпродспоживслужби

0985559201; 0972875854