Дитяча мрія, щоб поряд були мама і тато!

Дата: 05.03.2020 13:53

«Мрію мати свою сім’ю, у якій я буду найщасливішою дитиною. Моя сім’я мені часто сниться. А ще я хочу мати братика або сестричку, яких я буду дуже любити. Мені важко одному. Мене ніхто не любить по справжньому, і я розумію, що нікому не потрібен. Коли у мене щось болить або я чимось зажурений, я не маю з ким про це поговорити. Мені ніхто не читає казок, мене ніхто не цілує, коли лягаю спати. Я один. Я не хочу цукерок та іграшок. Найбільше в світі я хочу мати маму і тата, щоб вони любили мене по-справжньому і турбувалися про мене. Я хочу, щоб мене пригорнула до себе мама і сказала, що любить мене!».

Дорогі мами, батьки, всі дорослі! Це крик маленької, осиротілої душі. Ці слова може сказати кожна дитина, яка проживає у державному закладі через те, що осиротіла, або яку через певні причини позбавили батьківського піклування. Таких дітей сотні. Вони залишилися самі зі своїми, поки що дитячими проблемами. Хоча держава дбає про них, проте найголовнішу їх потребу, на жаль, задовольнити вона не може. Це потреба в любові, турботі, щасливому дитинстві, яку може забезпечити тільки справжня сім’я. Тому, хто виріс у родині, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилась без батьків. Майже безпорадна, без батьківської підтримки і любові, вона залишається наодинці зі складними життєвими проблемами. В Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Це усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Вони забезпечують соціальний захист, захист майнових і житлових прав дитини, догляд, виховання, подолання психологічних травм, задоволення щоденних потреб дитини, яка залишилась без піклування батьків.

Живуть на світі дві жінки, котрі не знають одна одну. Одну з них малюк не пам’ятає, іншу він називає мамою. Дві зовсім різні людини… Одна з них була для маляти дороговказною зіркою, інша стала його сонцем. Одна подарувала життя, а друга навчила, як його прожити. Перша жінка дала дитині бажання бути коханим, друга огорнула своєю любов’ю. Одна дала національність, друга подарувала ім’я. Від першої талант отримала дитина, а ціль дала вже друга жінка. Одна подарувала малюку почуття, інша умиротворила його страхи. Перша бачила дитину при народженні, друга навчила сміятися і говорити. Та, що народила, не змогла дати малюку дім, а інша молилась про дитину. І Бог її почув…

На жаль, у наш час не кожне подружжя може мати дитину, через що родина не може бути повноцінно щасливою. Адже діти приносять своїм батькам не лише турботи, а й велику радість. Однак для сім’ї, яка хоче, але не може мати дитину, все ж таки є вихід – усиновлення.

Усиновлення є найбільш прийнятною і сприятливою формою виховання, за якої дитина повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновителів батьків, рідну сім’ю. Встановлення опіки та піклування стосується громадян, які перебувають переважно в сімейних, родинних стосунках із дітьми цієї категорії для забезпечення їх виховання, освіти, розвитку і захисту їх прав та інтересів. Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім’я, яку створює за бажанням подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням і спільного проживання не менше п’яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомна сім’я - сім’я, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1-го до 4-х дітей на виховання та спільне проживання. Прийнявши дитину у свою сім’ю, ви не тільки врятуєте її від безнадійності, навчите звичних для нас та часто зовсім невідомих для дитини життєво необхідних навичок, а головне - поділитеся з нею любов’ю та турботою. Дорогі батьки! Вони мріють про щасливу сім’ю! Сподіваються, що хтось їх полюбить по-справжньому і назве своїм сином чи донькою.

Велика вдячність всім, не байдужим  до дитячої долі. Візьміть дитину у родину! І нехай разом з цим прекрасним моментом у Вас назавжди поселяться щастя, добробут та родинне благополуччя! Якщо Ви маєте бажання в серці – подарувати  нову СІМ’Ю дитині або підлітку, що втратили своїх рідних, якщо у Вас виникнуть запитання, Ви можете звернутись до служби у справах дітей Мангушської райдержадміністрації за адресою: смт.Мангуш, вул. Поштова,65 ІІ поверх будівлі управління соціального захисту населення райдержадміністрації: тел. 2-36-95.