Волновасько-Мангушське управління ГУ ДПС у Донецькій області інформує

Дата: 04.03.2020 08:24

Коротко про головне

Важливим та неодмінним напрямом роботи Волновасько-Мангушського управління ГУ ДПС у Донецькій області є легалізація роботодавців які ухиляються від оподаткування та виплачують неофіційну заробітну плату своїм працівникам.

Так, під час брифінгу для журналістів начальник Волновасько-Мангушського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Олексій Чубаров повідомив: „За січень – лютий 2020 року у ході проведеної роботи фахівцями управління забезпечено додаткове оформлення понад 200 найманих працівників та 29 осіб прийняли рішення про реєстрацію фізичними особами - підприємцями. При цьому відповідна робота  стосувалася не лише роз’яснення, а й контролю за виплатою заробітної плати, яка повинна бути не нижчою рівня мінімальної”.

За період січень – лютий завдяки, легалізації додатково забезпечено збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів в частині сплати податку на доходи фізичних осіб майже 200 тис грн., військового збору – 16,8 тис грн. та єдиного внеску більше 78 тис гривень.

Фахівці управління особливу увагу приділяють новоствореним фізичним особам – підприємцям. Проводять з ними детальну роз’яснювальну роботу з приводу легального оформлення найманих працівників. Податківцями проводяться  перевірочні заходи в даному напрямку.

„Хочу звернутись увагу самих найманців, що легальні трудові домовленості – це можливість захистити свої права. Тобто, не скориставшись правом на належне оформлення трудових відносин, Ви ставите під загрозу свої інтереси. Приходячи до роботодавця вимагайте від нього законного оформлення, а в разі відмови Ви маєте право звернутися до контролюючих органів з відповідними скаргами, в усній чи письмовій формі, направити лист. Таким чином, Ви маєте можливість захистити себе і свої права» – підкреслив начальник Волновасько-Мангушського управління.

Волновасько-Мангушське управління  звертає увагу платників податків: з початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Деклараційна кампанія – 2020

З початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року, про це та її деталі, під час брифінгу для журналістів начальник Волновасько-Мангушського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Олексій Чубаров

Начальник управління повідомив що, платники податків можуть обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Також, повідомив про граничний термін подання декларації за звітний (податковий) 2019 рік – 30.04.2020.

У разі надсилання декларації поштою платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Олексій Дмитрович роз’яснив кому не потрібно декларувати доходи. Пунктом 179.2 статті 179 Податкового кодексу України визначено категорію громадян, яким не потрібно подавати до податкових органів річну податкову декларація про майновий стан та доходи за минулий рік.

Декларація не подається, якщо платник податків (декларант) отримував доходи:

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування з нотаріальним посвідченням договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб;

- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;

- від податкових агентів, що не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких вже сплачено податок, відповідно до пункту 174.3 статті 174 ПКУ.

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються, зокрема, об’єкти спадщини, які успадковують члени сім’ї першого і другого ступеня споріднення – батьки, чоловік або жінка, діти, в тому числі усиновлені (І черга);  рідні брати і сестри, бабуся, дідусь з боку матері з боку батька, внуки (ІІ черга).

Крім того, від обов'язку подання Декларації, незалежно від виду та суми отриманих доходів, звільняються платники податку, які:

- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

Усі вищеперераховані категорії громадян, що не мають обов’язку подання Декларації, можуть зробити це добровільно, зокрема, для того, аби отримати податкову знижку за понесені упродовж 2019 року певні витрати. При чому зробити це вони можуть до кінця поточного року, а не тільки у період кампанії декларування, яка триватиме до 1 травня 2020 року.