Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо патронату над дитиною

Дата: 19.02.2020 15:08

У Мангушському районному центрі зайнятості 19 лютого 2020 року відбулася зустріч громадян, які потребують працевлаштування, з працівниками служби у справах дітей Мангушської райдержадміністрації. Темою зустрічі став патронат - альтернативна форма влаштування дітей, які потрапили в скрутні життєві обставини.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через певні обставини тимчасово не може проживати з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім'ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які мають досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Розмір оплати послуг патронатного вихователя у період перебування дитини у його сім'ї становить п'ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

Розмір соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя (далі соціальна допомога) становить 2,5 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку.

Якщо законом встановлюється інший прожитковий мінімум то відповідно розмір соціальної допомоги та грошового забезпечення автоматично перераховуються.

У разі коли в сім'ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина, або одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше як на 50 відсотків.

В ході розмови, слухачі отримали інформацію щодо оплати послуг патронатного вихователя, терміну перебування дитини в патронатній сім’ї та виплати соціальної допомоги на утримання влаштованої дитини. Присутні виявили зацікавленість та прийняли активну участь в обговоренні порушеного питання