Мангушська Районна Державна Адміністрація

Донецька область, Мангушський район

Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо патронату над дитиною

Дата: 19.02.2020 15:08
Кількість переглядів: 108

У Мангушському районному центрі зайнятості 19 лютого 2020 року відбулася зустріч громадян, які потребують працевлаштування, з працівниками служби у справах дітей Мангушської райдержадміністрації. Темою зустрічі став патронат - альтернативна форма влаштування дітей, які потрапили в скрутні життєві обставини.

         Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через певні обставини тимчасово не може проживати з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім'ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

         Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які мають досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

         Розмір оплати послуг патронатного вихователя у період перебування дитини у його сім'ї становить п'ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

         Розмір соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя (далі соціальна допомога) становить 2,5 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку.

         Якщо законом встановлюється інший прожитковий мінімум то відповідно розмір соціальної допомоги та грошового забезпечення автоматично перераховуються.

        У разі коли в сім'ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина, або одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше як на 50 відсотків.

        Оплата послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в його сім'ї та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя здійснюються за рахунок коштів державного бюджету         

      В ході розмови, слухачі отримали інформацію щодо оплати послуг патронатного вихователя, терміну перебування дитини в патронатній сім’ї та виплати соціальної допомоги на утримання влаштованої дитини. Присутні виявили зацікавленість та прийняли активну участь в обговоренні порушеного питання« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора