Сімейний затишок - кожній дитині

Дата: 29.01.2020 13:23

Кожна дитина потребує тепла й захисту батьків, проживання й виховання в родині, тільки в люблячому сімейному оточенні з маленької дитини формується повноцінна особистість. На жаль, у всьому світі є діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування і наша країна не виключення. Це діти без батьківської любові та турботи.

Забезпечення права дитини на виховання в сім’ї, у тому числі попередження та подолання сирітства, є гострою соціальною проблемою нашого суспільства. Головним напрямком вирішення проблеми соціального сирітства у нашій країні є створення та поширення сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як пріоритетних форм виховання, влаштування дітей даної категорії в сім'ї усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім’ї.

Лише сім'я здатна задовольнити основні потреби дитини, надавати стимули для її подальшого розвитку.

Станом на 28 січня 2020 року на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 60 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 98,3 % виховуються в сімейних формах виховання.

Приємно усвідомлювати, що щодня все більше і більше наших співгромадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Найбільш поширеною формою сімейного виховання в районі є опіка (піклування) над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. 47 дітей цієї категорії виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників. З вищезазначеної кількості дітей 8 виховується в прийомних сім’ях та 4 дитини в дитячих будинках сімейного типу.

Всього на території району функціонує 6 прийомних сімей, в яких виховується 13 прийомних дітей ( з них 2 повнолітні) та  2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 10 дітей.

Всього у 2019 році набуло статус 6 дітей. З них  на кінець 2019 року до сімейних форм виховання влаштовано 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме: 4 – в сім’ї опікунів, 2 дітей були тимчасово влаштовані до родин родичів, знайомих. З початку року одну дитину з вищезазначеної кількості було влаштовано 1 – в прийомну сім’ю, а відносно другої дитини вирішується питання у суді щодо усиновлення. У січні поточного року в районі  посиротіло 3 дітей, дітям встановлено статус. На теперішній час, вони влаштовані під опіку до родини дідуся на території району.

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року № 565 «Про затвердження

Положення про прийомну сім’ю» та від  26.04.2002 року N 564 «Про затвердження Положення          про

дитячий будинок сімейного типу» служба у справах дітей здійснює контроль за умовами проживання,

виховання прийомних дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, готує звіт про стан

виховання, утримання і розвитку дітей у прийомній сім’ї. У кінці року до служби у справах дітей

надаються інформації про ефективність функціонування сімей та розвиток в них прийомних дітей, а саме:

соціальним працівником, який здійснює соціальне супроводження родини, вихователем дошкільного

навчального закладу або класним керівником загальноосвітнього навчального закладу, де навчається

дитина, лікарем-педіатром, який здійснює нагляд за станом здоров’я дітей, дільничним інспектором

місцевого відділку міліції. Слід відмітити, що всі прийомні батьки, які проживають на території району,

виконують положення договору про влаштування дітей на виховання та спільне проживання у прийомній

сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, тісно співпрацюють зі спеціалістами служби у справах дітей та  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконують рекомендації, надані  соціальними працівниками, рекомендації лікарів щодо виконання лікувальних та оздоровчих заходів.

Особливостями прийомної сім'ї та дитячого будинку сімейного типу, як форми влаштування і сімейного виховання дітей, є те, що діти, які виховуються у них, не позбавляються статусу дитини-сироти, або дитини, позбавленої батьківського піклування, за ними залишаються всі пільги, передбачені законодавством для таких категорій дітей.

Кожній дитині потрібна близька людина, якій можна було б довіряти і на яку можна покластися. Заслуговують поваги люди, які прийняли у свої сім’ї дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, так як це велика відповідальність та нелегка праця. Усиновлювачі, прийомні батьки, опікуни, піклувальники докладають максимум зусиль, щоб не допустити втрати віри, любові, надії у дітей, яким не пощастило з біологічними батьками. Саме в таких сім’ях діти зростають в любові і повазі.

У кожного є талант, уміння, досвід та можливості, які можна використати для допомоги обездоленим дітям. Кожна людина, незалежно від віку, професії, фінансового положення може зробити свій внесок для того, щоб Україна стала країною без сиріт.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)