Дата: 23.01.2020 16:23

Національне агентство з питань державної служби визначило Порядок організації підвищення кваліфікації державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування.

Відповідний наказ НАДС № 211-19 від 26 листопада 2019 року було зареєстровано в Мін'юсті 2 січня 2020 року. Він набуде чинності з дня офіційного опублікування.

Підвищення кваліфікації учасників професійного навчання за державним замовленням НАДС організовуватиметься в закладах вищої та післядипломної освіти, наукових установах, які провадять освітню діяльність у сфері підвищення кваліфікації держслужбовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування, з якими укладено державний контракт .

Програми за змістом, тривалістю та інтенсивністю навчання поділятимуться на:

загальні професійні (сертифікатні);

спеціальні професійні (сертифікатні);

загальні короткострокові;

спеціальні короткострокові.

Зміст загальних професійних (сертифікатних) та короткострокових програм підвищення кваліфікації має охоплювати один або декілька таких напрямів:

загальні питання державного управління та місцевого самоврядування;

питання запобігання корупції;

зміни в законодавстві з питань держслужби, а також з питань місцевого самоврядування та служби в органах місцевого самоврядування;

європейська та/або євроатлантична інтеграція;

питання забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків;

підвищення рівня володіння державною мовою; а також іноземною мовою, яка є офіційною мовою Ради Європи;

питання, визначені відповідними державними, регіональними, місцевими програмами, стратегіями тощо.

Тривалість однієї академічної години становить 45 хвилин, а тривалість одного навчального дня включає тривалість аудиторної та самостійної роботи учасника професійного навчання і не має перевищувати 10 академічних годин.

Тривалість аудиторної роботи на день не може перевищувати 8, а самостійної роботи - 2 академічних годин.

Тривалість навчального тижня становить 54 години аудиторної та самостійної роботи учасників професійного навчання, а тривалість дистанційної роботи на тиждень не може перевищувати 10 академічних годин.

Підвищити кваліфікацію можна буде за очною (денною, вечірньою), дистанційноюзмішаною формами навчання.

Підсумковий контроль за дистанційною формою навчання передбачає проведення контрольних заходів очно.

У Порядку також визначено вимоги до навчально-методичного, матеріально-технічного, кадрового та інформаційного забезпечення підвищення кваліфікації держслужбовців, а також як оцінюватимуть і моніторитимуть якість підвищення кваліфікації.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)