Звіт про результати діяльності Спостережної комісії при Мангушській райдержадміністрації за 2019 рік

Дата: 22.01.2020 16:25

Спостережна комісія при Мангушській райдержадміністрації працює відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 р. № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» (зі змінами). У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації» та іншими чинними актами.

Спостережна комісія здійснює організацію  та  громадський  контроль за дотриманням прав, основних  свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, організації виховної роботи з особами, умовно-достроково-звільненими від відбування покарання та контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання.

До складу спостережної комісії райдержадміністрації входять представники органів виконавчої влади, громадських організацій.

У своїй діяльності комісія співпрацює з органами місцевого самоврядування, Мангушським  відділенням Центрального відділу Головного управління Національної поліції в Донецький області,  Мангушським  районним   сектором філфї Державної установи «Центр пробації» в Донецький області, Мангушським районним центром зайнятості, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінням соціального захисту населення, громадськими організаціями.

Завданнями  комісії є:

— організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;

— організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання;

— надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

За звітний період проведено 12 засідань, звернулось до комісії 6 умовно-достроково звільнених осіб. На засіданнях комісії обговорювалися  питання підведення підсумків роботи за минулий рік та затвердження плану роботи на наступний рік, зняття та взяття на облік умовно – засуджених, організації та здійснення громадського контролю за дотриманням прав засуджених, надання їм допомоги у соціальній адаптації та інші питання.

Осіб, умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі, заслухано на засіданнях спостережної комісії, з’ясовано наявність проблем у соціальній адаптації, запропоновано шляхи можливого їх вирішення. Всім запрошеним особам, звільненим від відбування покарання, надавались роз’яснення щодо порядку взяття на облік районним центром зайнятості та подальшим працевлаштуванням, проведення медичного обстеження, обстеження для експрес-діагностики на ВІЛ, флюорографічне обстеження в центральній районній лікарні тощо.

Управлінням соціального захисту населення проводиться робота щодо вирішення соціально-побутових питань осіб, які були звільненні з місць позбавлення волі та надання  допомогі при потреби.

Районний центр зайнятості для осіб умовно – достроково звільнених   надає послуги спрямовані на працевлаштування, зокрема консультації з підбору роботи, профконсультаційні та профінформаційні послуги.

З метою запобігання вчинення повторних злочинів та профілактики соціально небезпечних хвороб районним центром соціальних служб  для сім'ї, дітей та молоді проведено профілактичну роботу з особами  взятими на облік.

Умовно-достроково-звільненим від відбування покарання  надавалися послуги щодо   безкоштовного медичного обстеження, за проведення медичних оглядів  та надання медичної допомоги. Медичні огляди звільненим від відбування покарань проводяться згідно звернення даних осіб.

Протоколом спостережної комісії райдержадміністрації № 1 від 31.01.2019 року  затверджено план роботи комісії на 2019 рік та визначені конкретні завдання щодо забезпечення громадського контролю за особами звільненими умовно-достроково, їх соціальний супровід та патронаж.

Комісія у своїй діяльності користується бланком зі своїм найменуванням, рішення комісії оформлюється постановою.

Діяльність спостережної комісії базується на принципах гласності, демократичності, добровільності, відкритості та прозорості.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)