Мангушський районний центр зайнятості інформує про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Мангушського району за розділом «Ринок праці та зайнятість населення» за 2019 рік

Дата: 14.01.2020 11:16

За 2019 рік  послугами районного центру зайнятості скористалися 795 безробітних, що складає 87,8% до аналогічного періоду минулого року. Цей показник свідчить про зменшення кількості безробітних, що звернулися до центру зайнятості у порівнянні з відповідним показником аналогічного періоду минулого року. Кількість поданих роботодавцями вакансій станом на 01.01.2020 року збільшилась на 0,8% до аналогічного періоду минулого року, що свідчить про збільшення вакантних робочих місць у роботодавців.

За допомогою центру зайнятості працевлаштовані 809 осіб (96,9% виконання  показників Програми соціально-економічного розвитку району  на 2019 рік),  в тому числі 421 безробітна особа).

Чисельність безробітних, які зареєструвались в службі зайнятості  на кінець звітного періоду складає 185 осіб, що менше аналогічного періоду минулого року на 17,4%. Найбільшу частку у загальній кількості осіб, які мають статус безробітного на кінець звітного періоду, займають жінки – 106 осіб, або 57,3%, працівники сільського господарства – 53 особи ( 28,6%), особи що проживають у сільський місцевості - 72 особи ( 38,9%).

Надано 12 компенсацій роботодавцям витрат на оплату праці, або 240% від передбачених програмою, відповідно до статті 24-1 Закону України «Про зайнятість населення» які приймають на роботу осіб з числа  внутрішньо переміщених на суму 363,7 тис. грн.

З наданням компенсації єдиного соціального внеску працевлаштовані 25 безробітних осіб. Компенсовано єдиного соціального внеску на суму 473,7 тис. грн.

З метою забезпечення попиту  роботодавців у робочій силі пройшли профпідготовку, перепідготовку та підвищили кваліфікацію  256 безробітних осіб (111,8% від передбачених Програмою на 2019 рік)  за професіями: водій автотранспортних засобів, продавець продовольчих товарів, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва,   охоронник, кухар, укладальник виробів, мельник, тістороб, кочегар-випалювач  та інші, на суму 68,4 тис. грн. З них, 173 особи підвищували кваліфікацію безпосередньо на підприємствах під конкретне замовлення роботодавців з наступним працевлаштуванням.

Пріоритетним напрямком залишається організація громадських  та інших робіт тимчасового характеру. Укладено 62 договори з сільськими та селищними радами  на проведення громадських робіт, в яких взяло участь 209 безробітних осіб та подано 201 звернення підприємств  про потребу в працівниках для участі в роботах тимчасового характеру. Сільськими та селищними радами виділено 486,8 тис. грн., Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття 486,8 тис. грн., підприємствами – 109,2  тис. грн. Всього у громадських та інших роботах тимчасового характеру приймало участь 410 безробітних, або 128,1% до Програми економічного та соціального розвитку району.

З метою підвищення рівня зайнятості, сприяння розвитку підприємницької ініціативи населення та формування бізнес мислення клієнтів служби зайнятості організована робота Центрів розвитку підприємництва (консалтингових центрів) - проведено 59 заходів, в яких прийняли участь 605 зацікавлених осіб.

Одноразова допомога на відкриття підприємницької діяльності надавалась 5 безробітним особам, ( в тому числі 3 учасникам бойових дій)  на суму 199,2 тис. грн.

Протягом звітного періоду для різних категорій населення проведено 683 групових та масових заходів, в яких прийняло участь 7206 незайнятих та зайнятих осіб.

Видано 3 ваучери для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці на суму 2,7 тис. грн.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)