Донецька область, Першотравневий район

«16 днів проти насильства»

Дата: 01.12.2019 17:33

27 Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. У Мангушському  районі дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:
- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
 - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;
- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
До акції в районі долучаються загальноосвітні школи району, заклади культури, громадські організації, заклади соціальної сфери,  які беруть участь у запланованих заходах. В бібліотеках проходять тематичні виставки літературних джерел з теми «Запобігання насильству в сім`ї».
Фахівцями з соціальної роботи  Мангушського РЦСССДМ проводиться інформування серед навчально-виховних закладів та населення району з метою попередження домашнього насильства, організація активних форм профілактичної роботи щодо запобігання насильству в будь-якому його прояві, проводяться профілактичні бесіди та роз`яснювальна робота у неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, в сім`ях, в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях на теми «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання», «Попередження домашнього насильства».
29 листопада 2019 року  у Мангушському районному Будинку культури відбулося зустріч школярів з працівниками Мангушського РЦСССДМ та Мангушського відділення поліції. Було продемонстровано відеоролик. На площі біля районного Будинку культури проведено флешмоб «Насильству – ні», під час якого присутні розгорнули блакитну стрічку ( символ насильства).
До проведення акції “16 днів проти насильства” може долучитися:
 · кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії;
· кожна організація, яка може долучитися до проведення даного заходу, провести будь-який захід спільно з іншими організаціями;
· кожна особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок і дівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.