Донецька область, Першотравневий район

Голос тихої безодні Приазов'я.

Дата: 23.11.2019 16:54

Голос тихої безодні Приазов'я.

Голодомор 1932- 1933 , 1947 роки.

(свідчення мешканців Мангушського району).

У 1932-33 роках майже 4 мільйони українців померли від штучно організованого сталінською владою голоду, що став однією з найбільш трагічних подій в історії України ХХ століття.

З нагоди річниці голодомору в Україні працівники Мангушської Централізованної  районної бібліотечної системи зібрали свідчення, спогади тих, хто пережив цей голод у нашому районі. Це книга «Голос тихої безодні Приазов'я». Голодомор 1932- 1933 , 1947 роки (свідчення мешканців Мангушського району). Якщо Голодомор 1932-1933 років знайшов своє гідне відображення в історії, то Великий Голод 1946-1947 рр. належної оцінки ще не отримав. Зверніть увагу на назву видання. Книга містить спогади свідків голодомору нашого краю ,а також розповіді про те, як радянська держава застосовувала пропаганду, щоб налаштувати селян одне проти одного, розповідає історії про «людяність в безодні пекла» – про тих надзвичайних людей, які зробили все можливе, щоб полегшити страждання інших. Хотілось би зазначити, що оповіді очевидців невеликі за розміром, але великі за значенням і трагізмом історії. Цінність цієї книги полягає в тому що вона ґрунтується не на архівних фактах, а на пережитих трагічних подіях. Це та емоційна пам'ять, яка повинна передаватися із покоління в покоління.

Ця книжка - не для насолоди, вона дуже важка. Але, коли занурюєшся в ці тексти, просто починаєш відчувати цей біль, і вчишся читати між рядками.

Урядники: Мангушська РЦБС, Мангушський БК і кіно фотомистецтва ім..Груби. Книга видана двома мовами — українською та російською.