Донецька область, Першотравневий район

Управління соціального захисту населення інформує

Дата: 08.11.2019 09:42

Управління соціального захисту населення інформує про права на отримання пільг, компенсацій, санаторно-курортне лікування, психологічну реабілітацію, соціальну та професійну адаптацію для учасників бойових дій.
Пільги учасникам бойових дій передбачені статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (витяг)

1. Безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
Для одержання путівки учасник АТО (інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції, учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення АТО) подає до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або фактичним місцем проживання (для внутрішньо переміщених осіб):
заяву, посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
медичну довідку лікувальної установи за формою 070/о;
документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
      Органи соціального захисту населення забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:
- учасників бойових дій – щороку строком на 18-21 день;
- інвалідів війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;
- інвалідів із захворюваннями нервової системи ( з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій.
 У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.
2. Знижка плати за користування житлом та комунальними послугами надаються учасникам АТО та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього, без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї (інвалідам війни – 100 % знижка, учасникам бойових дій – 75 % знижка).
Для надання цих пільг учасник АТО подає до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного перебування) наступні документи:
- паспорт (оригінал та копія) заявника та членів сім’ї, які мають право на пільги (дружина, чоловік, неповнолітні діти та інші;
- оригінал та копію свідоцтва (паспорта) неповнолітніх дітей;
- оригінал і копія ідентифікаційного номера заявника та членів сім’ї, які мають право на пільги;
- оригінал і копія посвідчення «учасник бойових дій» або «інвалід війни»;
- інформацію про характеристику житла та послуг, щодо яких він має право на пільги.
3. Медичне обслуговування
Безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів; першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів); щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів; першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.
Для отримання медичної допомоги необхідно звернутися до закладів охорони здоров’я, надавши посвідчення «Учасника бойових дій».
4. Безоплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.
Для реалізації цієї пільги військові комісаріати видають відповідні талони на проїзд. Підставою для видачі талонів є посвідчення «Учасник  бойових дій».
Окрім того учасники бойових дій мають право на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту,  автомобільним транспортом загального користування  в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського  сполучення та автобусами  приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних, незалежно від відстані та місця  проживання.
5. Позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.
Для забезпечення цією пільгою звертатися в філію ПАТ «Укртелеком».
6. Учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).
Для виплати такого підвищення учасник АТО подає посвідчення «Учасник бойових дій» до органів Пенсійного фонду України або до управління соціального захисту населення за місцем одержання  соціальної допомоги .
7. Виплата щорічної разової грошової  допомоги до 5 травня учасникам бойових дій виплачується у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Д